Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámospapagájomat hogyan...

Hullámospapagájomat hogyan gyógyítsam, ha valami baja lett? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hirtelen kihullott a hasánál a tollazata, egészen megkopaszodott ott, ráadásul tépkedi is (ez ma egyik percről a másikra történt..). Csak a szárnyán, fején és hátán, valamint farkán maradt toll. Észrevettem még azt is, hogy ingerültebbé vált, néha oda-oda kap a játékához és mérges hangot ad ki. Mi baja lehet??? Vitaminhiány, vagy parazita? Mivel tudnám őt meggyógyítani?
2011. jan. 25. 19:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy ott ahol egészen megkopaszodott, a hasa és nyaki részénél, ott apró kis tollkezdemények azért vannak, de nagyon kevés és picike...
2011. jan. 25. 19:26
 2/12 anonim ***** válasza:
Papagájoknak ez a viselkedése szeretet hiány vagy rossz tartási körülmények közt alakul ki. Biztos egyedül tartod talán kicsi neki a kalitka vagy tul inger szegény neki a környezet
2011. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyedül van, de sokat beszélek hozzá, hallgattatok vele zenét, van sokféle játéka...minden vitamint megkap.

Párom sajnos nem engedi, hogy társat vegyek mellé.

Mi lesz a következménye ennek az egésznek? Ugye nem hal bele? Mit tudnék tenni, hogy meggyógyuljon? Vettem vitamin cseppeket is a vizébe. Meg nézek atka ölő szert is holnap. Mit tehetnék még? Nem értem mi baja.

2011. jan. 25. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy depressziós a vitaminok meg az atkaölőszer nem segít rajta többet kellene vele foglalkozni kivenni a kalitkából símogatni meg ilyesmik ha nem tudol neki egy társat venni
2011. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beus35 ***** válasza:

Igen,úgy tűnik társ kell neki!

Nekünk régen mikor egyedül volt,nem csinált ilyet!

Mennyit vagy vele??

2011. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát most, hogy nem dolgozom, egész nap vele vagyok, minden nap. Kalitkából nem szoktam kivenni, mert félek, hogy valami baja lesz, de szoktam vele játszani a kaliton keresztül, odateszem az ujjamat és odajön csipkedni, meg van sok játéka is. Most is betettem neki egy új játékot is. Játszani is szokott, zenét is hallgattatok vele. Beszélni is szoktam hozzá.
2011. jan. 26. 10:55
 7/12 A kérdező kommentje:
És vissza fog nőni a tollazata? Mennyi idő? Nem fog meghalni?
2011. jan. 26. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:

A legjobb elfoglaltság az lenne a számára hogyha kiengednéd a kalitkából hogy felfedezze a szobát minimum fél órára naponta. Az első pár alkalommal lehet hogy beesik a szekrény mögé de hamar megtanulja hogy mi hol van. Az én nimfám kb.tízszer esett be a szekrény mögé naponta 1 héten keresztül(mivel nem tudott repülés közben kanyarodni) de egyből ki is sétált és semmi baja nem lett csak annyi hogy eltörött pár farktolla de hamar vissza is nőttek(1 hét után már remekül repült és megtanult fordulni is). A hullámosom viszont az első alkalomkor is úgy repült mintha már teljesen ismerte volna a szobát.

A tiédnek se lesz szerintem semmi baja ha hagyod hogy a saját tempójában merészkedjen ki a kalitkából és ismerje meg a szobát. Csak arra kell figyelni hogy az ajtók,ablakok legyenek csukva, függönyök behúzva és a tükrök is le legyenek takarva. De mielőtt kiengeded szoktasd rá kalitkán belül az ujjra vagy a botra állásra hogy vissza is tudd tenni hajkurászás és kergetés nélkül.

2011. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vissza nőne a tolla ha nem lenne depressziós és nem tépkedné ki megint.
2011. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Beus35 ***** válasza:

Engedd ki,mert repülnie kell!

Hamar megtanulja,és visszarepül a helyére!!

2011. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!