Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törött lábú cinkével mit...

Törött lábú cinkével mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A macska kb. 5 perce fogta és hozta megmutatni. Gyorsan elvettem tőle de a lába szerintünk eltörött így nem is próbálkozik elrepülni. A tollait is kitépte a macska. Túlélheti? Madáreleségünk van szóval tudunk neki mit adni.
2010. dec. 25. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

:D

Nekem volt már dolgom fészekből kiesett zsarkával,szinte újszülött verébbel és még sorolhatnám.

Nos a szarkát felneveltem 3 hónapos koráig,aztán elengedtem mert már tudott repülni.Azért egy állatkereskedésben vettem nek igy ilyen lábgyűrűt hogyha egyszer visszajön tudjam hogy ő az:)

A verebemnek is elvolt törve a lába,bevittem Budapesti Állatkertbe,ott van külön egy osztály sérült madaraknak ahol ellátják a sérült madarakat és utána szabadon engedik őket amint felépltek.

Nem tudom hol laksz,ezzel azért vigyázz mert lehet hogy a kígyó vacsorájaként fogja végezni:(:D

2010. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezért nem szeretem a macskákat. Am próbálkozz a legközelebbi állatorvosnál, állatkertnél, vagy ha a közelében laksz akkor a Hortobágyi Madárkórháznál. Bár egy madárnál necces a törött láb szerintem. Főleg egy ilyen kicsi madárnál.
2010. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Jaj szegény!!Biztos nem fog törött lábbal repülni!!Amelyik macska megfogja a cinkét azt agyon kell csapni!!

Azt viszont nem tudom hogy tényleg a lábával röpül-e a cinke??Amik nálunk vannak azok a szárnyukat használják ugyanerre!De ezek vidéki cinkék és lehet hogy azért!

2010. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Egyszer vittem be törött lábú rozsdafarkút az állatkertbe. Annyit mondtak, hogy meggyógyítani nem lehet, féllábon egy verébalkatú madár nem életképes, el fogják altatni.

Az állatkertben dolgozó ismerősöm azt mondta, nem szórakoznak altatással, az ilyen madár megy a "tigrisdarába".


Ha a lábán kívül nem sérült máshol, és nem sérült túlságosan a bőre a kitépett tollaknál, akkor életben tarthatjátok, de ha a lába nem forr össze rendesen, akkor nem lesz a természetben életképes. Köles alapú madáreleséggel némi fehérjével kiegészítve etethetitek.

2010. dec. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos mostmár mindegy mert szegény nem élte túl. :S
2010. dec. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!