Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hím vagy tojó kecskepapagáj?...

VikiRicky kérdése:

Hím vagy tojó kecskepapagáj? (többi lent)

Figyelt kérdés
Gondolkozom kecskepapagáj tartásán.... A kis halk mekegő hangjukat hallottam már, de ezen kívül adnak ki erősebb hangot is? Mondjuk egy hullámos papagájhoz képest mennyire hangosak? Hímet vagy tojót könnyebb megszelídíteni? A hím, vagy a tojó barátságosabb? Olyanok véleményére, tapasztalatára lennék kíváncsi, akik tartanak, vagy tartottak már ilyen fajta papagájokat!

aug. 14. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Társas állatot nem tartunk egyedül, mindenképp minimum 2-t kell tartanod. Az egyik legcsendesebb papagájfaj, viszont nagy helyet igényel, mert szeret a földön matatni.
aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem hím van - mert megláttam egy állatkereskedésben és olyan állapotban volt, h megsajnáltam és hazahoztam. Van másik papagáj is, de az nem kecske.

A tojó nem tudom, mennyivel másabb - azt tudom, hogy a hím egy bohóc. Állandóan jön-megy intézkedik, bemászik a könyvek közé, mindent megfigyel. Belekajál a reggelimbe - itt vár a monitor tetején, amíg adok neki (ha nem, akkor ráreppen a szendómra :D ) és a lábával fogva elmajszolja. :D Ő alapvetően nem volt barátkozós, félt az embertől, de látta h a másik papagáj szeret minket és odajön, így hónapok alatt ő is megszelídült. Odajön (ha van kedve) amikor hívom.

Hullámosom is volt anno, azok hangosabbak a rikácsolással - ő nem dumál annyit, de reggel üdvözli a hajnalhasadást, mindig felébreszt. Sokat kell kiengedni, akkor nem kell annyira nagy röpde - de repülnie minden nap kell, az egészsége érdekében.

aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!