Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elszökött a hullámos papagájom...

Elszökött a hullámos papagájom, visszajön még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma délután (kb 1 órája) elszökött a hullámos papagájom. Fogalmam sincs, merre lehet.

Volt neki egy társa, őt kiraktam a kertbe, és egy hangfelvételről hullámos papagáj csiripelést is kapcsoltam, hátha meghallja. A társa is csipog.

Sajnos nem tudom túlságosan bejárni a környéket, főleg nem abba az irányba , amerre repült, mert zsúfolt a környék. De már értesítettem a lakosságot, szomszédokat, hogy ha látják, szóljanak.

Élő fog ő még kerülni, vagy már engedjem el? :(


Köszönöm előre is!



aug. 8. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem szoktak visszajönni, de ha van fb csoport a településen, írd ki.

Olysn már volt, hogy látták, és be tudták fogni.

aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Azonnal kiírtam a Facebook csoportba miután eltűnt, reménykedem.

aug. 8. 16:08
 3/12 anonim válasza:
94%

teeóm elengedte, de rokonok találták meg akik vagy 6 hazzal alrébb laknak. kb. a fogságban tartottak eddig képesek repülni.

ha régebb óta volt meg, akkor talan még meglesz.

aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Decemberben lesz 4 éve, hogy megvan. Nagyon kis szelíd papagáj volt, aztán kapott egy társat akit egyszerűen nem lehetett szelídíteni. Tehát azóta ő is kicsit vadabb lett.

De talán előkerül

aug. 8. 16:19
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Facebook papagájos csoportokba is tedd fel, hátha van a környéken madártartó, aki segít befogni, vagy megjelenhet nála a hulid.
aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!!
aug. 8. 16:58
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Ki kell tenni a kalitkát , felismeri belerepül ...
aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha madár nem ismeri a környéket (és egy kalitka madár nem szokta ismerni), akkor neki nincs hova hazatalálni. Feltehetően egy macska szájában fogja végezni.
aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A csipogó hang jó ötlet mert tájékozódásból nem fog haza találni az fix mivel szoba madár. Értesits minnél több embert mert amint lwhet be kell fogni hiszen azzal, hogy házi kedvenc és most először kint, nem csak a tajékozódása, de a rúlélési ösztönei sincsennek meg
aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is!

Éjjelre kikapcsoltam a csipogást, de a kalitkát otthagytam neki, hátha belerepül, de reggel nem láttuk sehol, úgyhogy visszakapcsoltam a hangot. Nem sokkal később, délelőtt berepült a tyúk ketrecbe, sikerült elkapnunk, már a helyén van! :)

Esetleg adjunk neki valamit? Nem kaphatott el fertőzést, betegséget, vagy hasonlót? Sajnos így még soha nem jártam, nem tudom, mi a teendő ilyenkor.

aug. 9. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!