Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárfürdetőt szeretnék...

Madárfürdetőt szeretnék csinálni, hogyan?

Figyelt kérdés

Van erre egy kb. 5 cm mély 50 centis virágalátétem. Arra gondoltam, hogy kétharmadáig megtöltöm vízzel, szórok az aljába kavicsokat és teszek a közepébe egy nehéz követ lesúlyozni.


Kérdés, ez így jó lesz?


Hová érdemes tenni? Közvetlenül a talajra vagy csináljak neki tartót is? Az milyen magas legyen?


Milyen gyakran cseréljem a vízet benne? Meg lehet-e oldani, hogy a víz magától cserélődjön, pl. mint egy automata itató esetén?



jún. 23. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges kavicsot szórni bele, töltsd tele vízzel, egy nagyobb követ középre, hogy ne boruljon fel, illetve a rovarok ki tudjanak mászni belöle, ha beleesnek.

Olyan helyre tedd a talajra, ahol a közelben van egy fa vagy bokor, amire fel tudnak szállni, viszont elég nyílt hely legyen, hogy észrevehessék, ha valami ragadozó jön.

Naponta nézd meg, mennyi víz van benne, 2-3 naponta feltétlen célszerü kicserélni a vizet.

jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van fa a közelben, de nem tudom mennyire számít, hogy árnyékban legyen. A kavicsokat egyébként dísz miatt gondoltam, mert a későbbiekben szeretném bekamerázni a helyet. Az automata vízcsere is emiatt lenne jó, mert ha leveszem a helyéről, akkor nehéz pontosan ugyanúgy visszatenni. :) De ha nem oldható meg egyszerűen, akkor várat magára a projekt.
jún. 23. 15:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként olvasom, hogy célszerű vízcsere alkalmával fertőtleníteni is, de sehol nem írják, hogy pontosan mivel.
jún. 23. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3. Én vagy ecettel (10%-os) vagy almaecettel csinálnám ezek állatbarát fertőtlenítők, baromfiknak a vizébe is szoktak rakni, fertőtlenít és tisztít is. Szóval vízbe teszel egy kevés ecetet és kiöblíted/kimosod az itatót.
jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
A kavicsok útban vannak a tisztításkor és nem feltétlen néznek ki jól.
jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sima alátét, nem kell bele semmi. Csak tiszta víz, naponta. Reggel kimosod 20%-os ecettel, újratöltöd, tele. Nem kell kő, kavics, semmi. Olyan helyen legyen, ahol macska nem tud lesből támadni, illetve van fa/bokor a közelben ha ragadozó csap le.
jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sima alátét bevált. Olyan helyre tettem, ahová a fa egész nap árnyékot vet. Megvolt már az első fürdőző.
jún. 25. 14:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!