Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire helytálló a mesterség...

Mennyire helytálló a mesterséges intelligencia válasza az uráli bagollyal (Strix uralensis) kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kérdésem az AI-hoz:


"A Bükk-hegység területén növekszik-e az uráli bagoly (Strix uralensis) állománya? 2024-ben hány pár található meg ebből a fajból azon a területen?"


A ChatGPT válasza:


"Az uráli bagoly (Strix uralensis) állománya a Bükk-hegységben folyamatos növekedést mutat, amit elsősorban az aktív természetvédelmi intézkedéseknek köszönhetünk, mint például a mesterséges költőládák kihelyezése és a potenciális fészkelőhelyek védelme. (...) A Bükk-hegységben a jelenlegi becslések szerint 2024-ben körülbelül 15-20 pár uráli bagoly él. (...) Ezek az erőfeszítések biztosítják, hogy az uráli bagoly populációja stabil maradjon és tovább növekedjen ezen a területen."


(Tudni kell rólam, hogy 2008 eleje óta foglalkozom madármegfigyeléssel, de természetvédelemmel pedig már 2005 novembere óta, habár az utóbbi években sajnos kopott a témával kapcsolatos tudásom, mert ritkán jártam terepre, és egyéb gondok is adódtak.)



#természetvédelem #uráli bagoly
jún. 6. 12:35
 1/5 L.. István ***** válasza:
100%
Nyilván a BNP vagy az MME tudna érdemben válaszolni erre (feltéve ha akarnak).
jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Mi lenne, ha egy kib*szott algoritmus helyett esetleg egy szakértőt kérdeznél vagy csak utánanéznél a neten? Nem annyira nehéz.
jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs ottani ismerősöm, de egy időben tagja voltam az MME-nek.

Már utánanéztem, de nem találtam megfelelő információt.

jún. 6. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Még a birding.hu megfigyelési adatai sem adnak pontos választ.
jún. 6. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahonnan összeollózta a választ, tehát a fő pontokban lehet igazság, de a számadatok szerintem légbőlkapottak.

Egy ilyen specifikus kérdésre sem egy AI, sem a gyk felhasználók nem fognak tudni neked válaszolni.

Ideje írni egy szakembernek, ha valóban érdekel.

jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!