Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Él Erdélyben kolibri?

Él Erdélyben kolibri?

Figyelt kérdés
Mintha azt láttam volna egyik délután. Hosszú volt a csőre, apró alkatú, egy virágnál volt. De megnéztem az Erdélyben élő masarak listáját és nem találtam meg a kolibrit. A teste szürke volt, a szárnya más színű. A hosszú vékony csőre miatt gondoltam, hogy kolibri.

máj. 31. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Trópusokon élnek úgy tudom.

Esőerdőkben meg szubtrópusi erdőkben.

Vagy képzelőttél,vagy valakinek megszökött a kolibrije otthon.

máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Magyarorszagon is el a kacsafarku szender. Ez egy lepke. Valoszinu, h ezt nezted kolibrinek.
máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is a kacsafarkú szender lehet, amit láttál. [link]
máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egész Európában nem él, csak Dél-és Közép Amerikában, meg talán az indonéz esőerdőkben
máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy élne ott kolibri.

Szender lesz az. A Maros mentén en is láttam egy este, hatalmas, zümmög.

máj. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kacsafarkú szender napközben látogatja a virágokat, kolibrifélék módjára lebeg előttük, és igen hosszú pödör nyelvével szívja a nektárt. Röpte rendkívül gyors.


Egyébként én is láttam már a virágok között, és én is kolibrire gyanakodtam. De aztán rájöttem, hogy nem kolibri, utánanéztem a Wikipédián.

jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szender volt. Köszönöm 😁
jún. 4. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!