Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj nevelés?

Papagáj nevelés?

Figyelt kérdés

Van kettő hullámos papagájom. Utánanéztem a dolgoknak, folyamatosan is olvasgatok róluk de egy két dolgot olyan specifikusan nem találok meg. Tudom hogy minden madár más személyiség de a cikkek igazából ugyanazt a választ adják vagy éppen semmit. Tudnátok ezekben segíteni?


Két papagájt vettem, hogy ne legyen az egy magányos viszont ahogy olvastam így nehezebb őket kézhez szoktatni. Gondolom azért semmi sem lehetetlen, vannak erre valami praktikák? Fürtös kölest kíváncsiságból kínálgattam nekik kézből de el is fordultak tőlem. Végül azért beraktam a ketrecbe de egyeltalán nem is érdekli őket.


Répát, almát stb.. eddig adtam nekik minden nap az sem fogja meg őket nagyon, plusz a csőrkoptatót sem használják. Enni a magokat eszik rendesen de mintha más nem is érdekelné őket. Ez így normális vagy van ahhoz is köze hova rakom az etetőt itatót, szépiát?


Maximum egy hete vannak meg már nagyjából megszokták a helyet de szeretnék még várni egy picit míg kiengedem őket repülni.

A madárbiztos szoba annyit jelent hogy a kábeleket, könnyen eldőlő dolgokat elrejtem, ablakokat becsukom vagy másra is kell még figyelnem?

Mi lesz ha kiengedem őket és nem tudom megfogni? Sosem próbáltam még ezért kérdezném hogy ez nagyon nehéz lenne? Félnek még tőlem szóval esélytelen hogy nyugodtak maradjanak ha közelítek hozzájuk.


Néztem videókat ilyen házi papagáj “játékokról” meg ülőrudakról. Ha kőrisfából csinálnám az nem lenne baj? Esetleg még körtefából?


Mikor megvettem őket vettem egy nagyobb hintát is nekik de szintén egyeltalán nem használják és nem tudom azért mert nem tudják mi az, vagy csak azért mert egyeltalán nem érdekli őket. Ha a szobába állítgatnék még ki egy két ágat felfedeznék? (Mondjuk ez lehet próba kérdése csak de hátha van valakinek tapasztalata).


Hamarosan meg akarok próbálkozni a főtt tojással is de félek hogy az se érdekelné őket. Ha berakom nekik a kis sarokba a magok közé az nem lenne baj?


Pluszba ha tudtok valami jó tanácsot adni még azt is elfogadom.

Kérlek ne szidjatok, nekem ők az első papagájaim, próbálom nekik a legjobbat adni pont ezért írom a kérdést. Szeretnék egy másik szemszöget, nem csak a cikkeket.



máj. 19. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

"Maximum egy hete vannak meg már nagyjából megszokták a helyet de..."


Rengeteg helyen olvasom, hogy ez vagy az van az újonnan beszerzett állattal, ezt és ezt csinálja vagy éppen nem.

Mindegy most hogy madár vagy kutya vagy teknős.

Értsük meg, hogy az állatozáshoz IDŐ és TÜRELEM kell.


Egy hete vannak nálad, és a szelìdìtés amúgy is egy hosszadalmas folyamat. Türelem Kérdező, türelem! Ne erőltess semmit.

máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom! A kéthetes szabály meglesz! Addig békén hagyom őket, csak ezeket nem tudom :(
máj. 19. 22:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen lesz ez két hét, nem szentírás. Az is lehet hogy hamarabb, az is hogy fél év, az is hogy évek, az is hogy soha. Ez ilyen, viszont tényleg nem szabad erőltetni semnit, mert akkor csak jobban félni fognak.
máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiengedés:

Nem kell megfogni őket, ha megszokták a helyüket, vissza fognak menni oda.

máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!