Ez valóban kakas ösztön?
Van 15 tyuk es egy kakas egy udvarban elkeritve.
Jo nagy kifuton vannak. (Lehet 30 tyuk es 2 kakas is,nem szamit)
Szoval hogy donti el a kakas,hogy melyik tyukot kapja el aznap?
Allatoknal hogy mukodik a kakas oszton? Mi alapjan donti el?
Az allatokra nem jellemzo a feltekenyseg? Ha sokaig hagyjuk elszaporodni a populaciot akkor egy ido utan mi tortenne? A tyukok tudjak,hogy le lesznek vágva?
Sok mindentől függ melyik tyúkot pitéli a kakas, de normális esetben minden tyúkon végig megy, többször is egy nap, és nincs olyan, amelyet ne, vagy olyan, amelyet állandóan és túlzott mértékben kergetné. Másrészt a tyúknak os hajlandónak kell lennie, hiszen meg kell állnia, guggoló pózt kell felvennie, hogy a kakas a hátára ugorhasson.
"Kakas ösztön" nincs az állatokban. A kakasokban lehet párzási ösztön.
Legtöbb állatra nem jellemző a féltékenység, pláne ott nem, ahol poligámia van, a házi tyúk ilyen. Egy kakashoz több tyúk is tartozhat, egy tyúkot pedig több kakas is pitélhet, nem választanak párt.
Ha egy populáció túlszaporodik, a környezeti tényezőktől függően így vagy úgy összeomlik. Ha nincs meg az elvándorlás lehetősége, meghaladják a környezet eltartóképességét és az egyedek éhenpusztulnak, akár a teljes populáció kihalhat, ha a szükséges elemek nem regenerálódnak elég gyorsan, és nincs pár túlélő egyed. Azokból később újrafelszaporodhat a populáció.
Ha valamilyen okból az eltartóképesség végtelen, akkor a nagy egyedszám következtében diszkomfort alakul ki, ez a stressz pedig könnyen vezet az immunrendszer legyengüléséhez, de a zsúfolt éllettérben alapvetően könnyebben szaporodnak fel a kórokozók, könnyebben fertőződnek az egyedek, gyorsan mutálódik a patogén és gyorsan megtizedeli az állományt.
A tyúkok nem tudják, hogy le lesznek vágva.
A kakasoknak is vannak kedvenceik. Egyrészt saját tapasztalat, másrészt olvastam is a témáról. A kedvenceket akár ötször-tízszer annyiszor is meghergelik. De azért általában a legtöbbet elkapják minden nap legalább egyszer. Ha mégse, az se számít a fogamzás szempontjából, mert a sperma a tyúkban 3-4 hétig is életképes marad, és beosztja magának.
Részben az is számít a kakasnak, hogy a csípésrendben hol áll az adott tyúk. Meg részben az is, hogy mennyire szexis. (Ez a kettő bizonyos mértékig összefügg.) A tyúkok nem fogamzóképesek egész évben. Olyankor a tarajuk kisebb és világosabb lesz. Mikor fogamzóképesek, akkor a tarajuk nagyobb és pirosabb, és ettől a kakas szemében szexisebbek lesznek. (Kb. mint a férfiak szemében a nagy mellű nők. Mivel ez is a jobb szaporodóképesség jele.)
Az állatok nem tudják, hogy ők valamikor meg fognak halni. Mivel erről saját tapasztalatuk nincs, tudatosan végiggondolni meg nem képesek. Az se rázza meg őket, ha a szemük előtt vágják le a barátnőjüket, rávetik magukat a kifolyó vérre. A legtöbb állat nem is tudja, hogy ő tulajdonképpen milyen fajhoz tartozik. Azt tudják, hogy milyen fajú állatokhoz vonzódnak, de azt nem tudják, hogy ők is ebbe a fajba tartoznak. Mivel soha nem látták magukat kívülről. Még tükörben sem ismerik fel magukat (némely emberszabású majom, az elefánt, meg még talán 1-2 állat kivételével), mert nem tudják, hogy hogy néznek ki. Többször is láttam, hogy a kakasok nekimentek a kocsi tükröződő fém dísztárcsájának, mert abban is egy felborzolt nyakú kakas nézett vissza rájuk nagy mérgesen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!