1/7 anonim válasza:
Sokat kell mondani előtte a kívánt szót vagy mondatot (vagy zenét, a miénk néha elfütyüli a Totoro-t :D)
Kitartás és türelem. Ha próbálkozik, akkor nagy-nagy dicséret, jutalmazás.
2/7 anonim válasza:
Az erre (hangutánzásra) fogékony fajtákkal érdemes csak próbálkozni, azon belül is a hím példányokkal. Lehetőleg szinte napos fióka korától, vagy legfeljebb két hónapos korától kezdve kézzel nevelve, naponta több óra foglalkozással.
3/7 anonim válasza:
Amikor a fiam kapott a család egyik tagjától egy fiú papagájt, akkor az előttünk közlekedő busz fékezését és ajtócsapódását, meg a telefon csengőhangját hamar elkezdte utánozni. Mivel gyakran volt szabadon engedve, a "Menj a helyedre!" felszólítást a feleségem hangján, a "Gyere csak!" felkiáltást meg az én hangomon harsogta, mert szellőztetés előtt azért biztos ami biztos bezártuk a kalitkába. A feleségemnek valami miatt nem volt hajlandó az ujjára szállni, ezért ő a Menj a helyedre ismételgetésével terelte be a kalitkába. Hozzám odajött, ha a feltartott kezem vízszintes mutatóujját használhatta leszállópályának. Ezért én a Gyere csak! ismételgetésével csábítottam le a függönyről, vagy valamelyik pálmáról. És az ujjamról harsogta ismételgetve, hogy Gyere csak! Aztán a kalitkához vittem, és úgy szállt be a kalitka ajtaján. Csak később kezdtük el megtanítani a nevére. De az is sikerült. A sokat hallott dolgokat utánozza...
4/7 anonim válasza:
Apám úgy csinálta hogy egyedül a szobában igen az ujján ült vele szemben és sokat mondta neki. Ez hetekig eltarthat.
5/7 anonim válasza:
Már az hetekig eltart (ha nem hónapokig) mire az ujjadra űl, vagy egyáltalán hagyja, hogy megfogd..
6/7 anonim válasza:
Beszédre sehogy. A hangutánzásra tanítás meg nem csak abból áll, hogy ismételgetsz neki sokszor. Szavakat, mondatokat, hangokat, dallamokat tudnak utánozni. Nem minden papagáj faj utánoz hangot, tehát van olyan faj, amivel nem fogsz menni semmire ilyen téren. A hangutánzásra képes fajok esetén is van eltérés, a magasabb értelmi és érzelmi intelligenciával rendelkező fajok könnyebben taníthatók, tanulásra fogékonyabbak. Fontos azt is tudni, hogy a hangutánzó készség leginkább az adott madáron múlik. Valaki írta, hogy kézzelnevelt madár kell és icipici korától kezdve tanítani kell. Ez nem így van. Ha kifogsz egy olyan madarat, ami nem fogékony rá, 100x elismételhetsz neki valamit, akkor sem fogja utánozni. Ha meg kifogsz egy olyat, ami fogékony rá, akkor az később is fogékony lesz, ha szülők nevelték, ha nem olyan fiatal, ha párban, vagy kolóniában van tartva, akkoris. Illetve maga a szó, mondat, dallam sem mindegy. Kicsit ritmusosnak kell lennie, hangzásilag dallamosan csengőnek. Pl a Gyurika, Pityuka nevek sem véletlenek a köztudatban papagájnévként. Nagyobb eséllyel fogja a papagáj utánozni azt, hogy "Gyurika", mint azt hogy György.
7/7 zoltandudas válasza:
Ha nem válaszol a kérdésedre, akkor mondd neki, hogy addig nem kap enni, amíg nem beszél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!