Miért kell itthon a papagájt párban tartani? Máshol miért nem? Kinek van igaza?
Én megszoktam, hogy külföldön mindig jobban tartják az állatokat
Jó nagy marha lehetsz te is
"mert ott előre haladottabb a tartásuk, régebb óta tartják őket."
Hát ebben elég durván tévedsz! Külföldön vannak madár rehabilitációs központok, ahol a tolltépős, depresszív, agresszív, öncsonkítós papagájokat, kakadukat próbálják helyrehozni az elcseszett tartás, beteges emberfüggőség miatt! A papagájok MINIMUM 20-30 fős csoportokban élnek. Ne kelljen már magyarázni, hogy a testbeszédtől kezdve a párosodáson át minden hiányzik neki, ha egyedül tartod. Te sem lennél boldog egész életedben egy papagájjal összezárva, úgy hogy se kommunikálni sem semmit nem tudtok együtt. Attól, hogy díszmadár, még érző lény!
Társaslény, mit nem lehet ezen megérteni?!
Nem egy szobadìsz, hanem egy èrző, társas élőlény!
Te sem bírnád marslakòk között, egyedül egy ketrecben életed végéig...
Nem lenne szabad mindenkinek állatot tartania, sokból hiányzik az érzelmi intelligencia
Tessék, ez tökéletesen szemlélteti, hogy nagyon tévedsz, ha azt hiszed, külföldön olyan szuper az állattartás.
Az általánosítás nagyon-nagy hiba. Főleg az angolul való közlésre azt hinni, hogy biztos forrás, mikor a legtöbb hülyeség, éppen ezen a nyelven terjed olyan jól (lásd közösségi média) hiszen annyian beszélik. Anyanyelvi szinten pedig pont az USÁ-ban beszélik a legtöbben, amely ország híres arról, hogy a mikróra rá kell írni, hogy ne tedd bele a macskát, a legtöbb dizájner, veleszületett abnormitással és betegségekkel rendelkező fajta vagy innen származik, vagy itt tenyésztik legnagyobb számban, minden héten ezekből az államokból származik a legtöbb Darwin-díjas.
Persze, most én is általánosítok, de ha fogsz 10 angol nyelvű cikket, akkor lesz benne ilyen is, meg olyan is. Én például többet találkozom fals információkkal, helytelen vagy éppen állatkínzó állattartási magatartással.
Válasz a kérdésedre:
A társas állatok a fajtársaik társaságát IGÉNYLIK. Hiszen a kutya veled nem beszél kutyául, ahogyan te sem tudod a papagájok nyelvén szeretni a madarad. Ezt az ember nem tudja pótolni, ha fejre áll sem.
Ezek a madarak legtöbbször hatalmas csapatokban élik le az életüket, így egy pár biztosítása a minimum számukra. De messzire visz a dolog, hiszen sok igényükből jócskán lefaragtunk, hogy kedvencként tarthassuk őket. Viszont kompromisszumok nélkül nincs állattartás, és nem csak a mi szempontjaink fontosak, hanem annál inkább az állaté.
Amikor a papagáj (főként a törpék) az embert tekintik párjuknak, az egy viselkedési zavar, egy betegség, ami a madárnak ártalmas, mert nem kapja meg azokat a szociális ingereket, amikre szüksége van, illetve igen kellemetlen, amikor a madár birtokló magatartást mutat és nem vagy képes miatta vendégeket fogadni, mert mindenki más támad, téged védelmezve.
Take home message: ne higyj el mindent, amit az interneten (angolul) olvasol.
Most olvasom, hogy a kutyák is felmerültek a kérdésedben:
A különbség az, hogy a kutya elképesztő mértékben idomult az emberhez. Egy kedvencként tartott hullámos és egy szabadon élő fajtársa között kevés viselkedésbeli különbséget találsz, míg a farkasok és kutyák közötti különbségekkel rengeteg tanulmány foglalkozik.
10.000 év alatt más kapcsolat alakult ki a kutya és az ember között.
Ennek ellenére a kutya is igényli a fajtársakkal való interakciót ugyanúgy. Erre vannak a kutyafuttatók, kutyaiskolák programjai, és sokan nem egy kutyát tartanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!