Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol éjszakáznak a cinegék ?

Hol éjszakáznak a cinegék ?

Figyelt kérdés
Érdemes odúkat kirakni nekik, bemennek éjszakára ? Vonatkozik a kérdés a többi madárra is. Az látom, hogy őszi időszakban, mikor még van levél a fákon, akkor ott éjszakáznak, de ahogy lehullanak, úgy eltűnnek a madarak.
2022. jan. 8. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes. A cikkíróval nem értek egyet annyiban, hogy eleve van odújuk, anélkül nem is tudnak szaporodni, utódokat nevelni. Tehát nem a szálláshely, hanem a táplálék és víz a legfontosabb a téli túlélésükhöz. Soha ne legyen üres az etető! Hozzám szívesen jönnek, mert folyamatosan számíthatnak min. napraforgóra, vízre. Nincs macska a kertben, ezért a nyári időszakban is meglátogatnak...nyilván nem "hálából", de tudják, hogy a kertem békés, jó hely. :) Ha odút raksz ki, nyilván paradicsomi állapotokat teremtesz nekik.


[link]

2022. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes odút kitenni. A cinkék hajlamosak bármilyen - néha lehetetlennek tűnő - helyre beköltözni.

Ráadásul eléggé agresszívek, elűzik a többi madarat, denevért.

Szóval nem csak a cinkéknek teszel jót pár odú kihelyezéssel.

Hasznos infókat itt találsz: [link]

2022. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

- Ez az anyag éppen kell.

2022. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van odú kint és láttam egyszer hogy éjszaka bent alszik egy.

szerintem a fenyőfán jól eltud bújni az valamennyire véd a hó és eső ellen is.

2022. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hat nalunk a haz szigetelesebe koltoztek be. Igazabol nem banom, nagy kart nem tesznek benne, most nem zargatom oket telen, majd ha be lesz szinezve a haz, akkor teeszek ki odút jovore, hatha visszaternek.
2022. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az etető érdekelt volna, mivel kaját rakok ki nekik minden évben, kifejezetten a téli szállás volt a kérdés tárgya. Költőodúval is próbálkoztam , szögletes nyílásúval, ami a rozsdafarkúaknak kedvez, de még nem ment bele egyik évben sem. Valami nem stimmel vele. Valószínűleg kevés az ilyen madár, meg 1,70 magasra tettem , hogy rálássak, de ez valószínűleg kevés.
2022. jan. 8. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:
sztem az 1,7 alacsonyan van neki, fákon is fentebbre fészkelnek nem az alsó ágakra. azt gondolom jobban használja az odút ha távol van az olyan helytől ahol járkálsz, illetve magasabban van, 1,7re még egy kíváncsi macska is eléri, szerintem jobban preferálják a magasabb helyeket.
2022. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


találtam egy hasznos linket

(7-es voltam)

2022. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!