Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Itt egy veréb a küszöbömnél,...

Itt egy veréb a küszöbömnél, eltört a lába, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha megdöglene szegény...
2010. szept. 8. 12:16
1 2
 1/12 Kriszti83 ***** válasza:
79%
Nem tudom merre laksz, ha van a közeledben madárkórház, állatorvos, oda viheted.
2010. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
ha van macskád szerezz neki egy jó napot!
2010. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

rakd be egy papírdobozba, hogy ne sztresszeljen, illetve ne okozzon magának több kárt.

hívd fel Dr. Déry Jánost a Madárkórházban, hogy hova vigyed, ami hozzád a legközelebb esik.

Ha budapesti vagy környéki vagy akkor befogadó helyet tudok. Törött lábbal nem engedhető vissza a természetbe.

2010. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Itt sajnos nincs ilyesmi....

Arra gondoltam, hogy egy szélvédettebb helyre teszem és adok neki enni. Na, de mit?

2010. szept. 8. 12:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Hajdú Bihari vagyok, Polgár van hozzám a legközelebb.
2010. szept. 8. 12:25
 6/12 Kriszti83 ***** válasza:
100%

Hajdú-Bihar megyei vagy? A Hortobágyon van egy madárkórház: [link]

Hívd fel őket!

2010. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor meg pláne hívd fel a fent említett személyt, merthogy megyei. Ő a Hortobágyi Madárkorház állatorvosa.

kikerestem neked az elérhetőségét: ( 30/9435-494; 52/369-181, 52/589-323 )Adj esélyt ennek a kis szerencsétlennek. Meglátod olyan jó érzés lesz neked is.

2010. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Főtt rizst főtt kukoricadarát adhatsz neki, és itasd meg.
2010. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tartasz esetleg valamilyen állatot? Szoktál télen cinkét etetni? Tulajdonképpen bármilyen mag jó neki, amit egy kisrágcsáló vagy kanári, kispapagáj megeszik, vagy amit a cinkének adsz télre. Szotyi, dió, fénymag, köles, gabona, bármi. Inni is adj neki, illete szerintem tehetsz mellé almát is. De mindenképpen vidd állatorvoshoz, amint lehet, nehogy rosszul forrjon össze a csontja, azzal csak ártasz neki. Készülj fel arra is, hogy gyors az anyagcseréje!

Egyébként nem valószínű, hogy csak a lábát törte, egy lábbal egy madár simán ellene a természetben, szerintem úgy nem ülne a küszöbödön.

2010. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem találsz állatorvost, akkor magad próbáld sínbe kötni a lábát. Ha nem sikerül, akkor sincs minden veszve, mert egy féllábú madár gyakran egész vígan eléldegél! Én madarászom és többször láttam már fél lábú vízi madarakat is, olyanokat, amik iszapon FUTKOSVA szedik össze a betevőt. Amelyiknek törött vagy csonka a lába, az ugrál vagy biceg, de él, akár szaporodhat is!

Ha pedig mégsem, akkor hagyd működni az evolúciót.

2010. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!