Ki lehetne tenyészteni akkora méretű röpképes madarakat amik elbírnak egy embert a hátukon?
Tudom hogy elég hülye ötlet és nem is biztos hogy lenne rá igény, de pusztán elméletben lehetséges lenne tudományosan?
Ha igen, akkor milyen fajtájú madárral kellene elkezdeni a tenyésztést és kb mennyi ideig tartana?
Ha nem lehetséges akkor miért nem?
10-es vagyok, javítom magam.
"Egyébként én annyit tudok, hogy üreges csontjaik vannak, hogy repülni tudjanak. Ha nem lennének üregesek, akkor nem tudnának repülni. Ha viszont üregesek, akkor nem bírnak el nagyobb súlyt {folytatva}, mint a saját súlyuk."
Mert most tételezzük fel, hogy a saját súlyuknak megfelelő súlyt bírnak el. Ez esetben nem kellene olyan nagynak lenniük, elég lenne 60-70 kiló. Viszont megnézve a szirti sast (azért azt, mert ha jól értem, a videóban az látható), amelyik most 4-5 kilós, egy kb. 12x nagyobb állatot kellene elképzelni, ami irtó nagy lenne. Mi lenne a biztosíték, hogy egy ekkora ragadozó állat nem támadná meg azt, aki a hátára akarna ülni? (Bár tudom, hogy ez most nem fontos, csak eszembe jutott.)
Végül ezt találtam: [link] Ha esetleg nem tudsz angolul, szólj nyugodtan és hevenyészve lefordítom neked.
Hat ennél jóval nagyobb madár is tud repülni. A kondor akár 15 kg os is lehet, a túzok kakas akár 18kg. És mégis repülnek.
Anatómiailag nézve ezeknél sokkal nagyobb madarak is tudnának repülni, hisz a dinoszauruszok közt voltak ezeknek a többszörös nagyságai is amik repültek. És bár ezek nem madarak voltak de ebből látjuk, hogy nagyobb test súly is levegőben tud maradni ha más feltételek adottak.
Kitenyészteni viszont nem nagyon lehetne. Ahhoz egy új madar faj kellene. Azoknak amit ma ismerünk ugyanis génjeikben kódolt nagyságuk van, bizonyos limitekkel. Vannak eltérések egyedenként és kivalasztással lehetne egyre nagyobb egyedekre szert tenni de egy bizonyos határ után ez leállna. Nem fokozódna a nagyság a végtelenségig. Ráadásul bele szólna a konkrét madárfaj anatómiája. Anatómiai változásokra lenne szükség ahhoz, hogy egy kb 15 kg os madár 50 kg os ként is repülni tudjon. Erre példa pl a galambok közt a King fajta ami kb 1 kg os és alig bír repülni. Hiába repül a kondor 15 kg osan is a King galamb már 1 kg osan sem tud. Galambhoz ez már sok. Nem bírják a szárnyai, izomzata stb..
Vagyis elvileg lehet olyan madár ami esetleg elbirna egy embert, viszont a ma élő fajok közt nem ismerünk olyat amivel ez lehetővé válna.
Köszönöm ez nagyon hasznos válasz volt! Tehát ezekszerint a testarányok sem mindegy milyenek. És génmódosítással ha tetszőlegesen paraméterezhetnénk egy állat génállományát akkor megoldható lenne így belenyúlni? Növényeknél is van génmódosítás.
Én olyan méretű állatokra gondolok mint pl az Avatar c. filmben az Ikran faj amivel a Na'vi-k repülnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!