Kizuhant a cicánk a 9-ről vasárnap hajnali 4-kor amikor egy állatorvos sem rendelt mit kellet volna tennünk?
Mikor lerohantunk még életben volt és zavar a gondolat hogy nem tehettünk semmit
Egyetlen éjjel nappali állatkorházat találtunk de mikor hívtuk öket egy robot szólt bele hogy cska helyben fogadnak ügyfeleket 8 és 22 óra közzött. Mit kellet volna tennünk?
Az már elég magas, hogy nagy eséllyel túlélje minden különösebb gond nélkül.
Egyébként meg hogy a fenébe vettétek észre hajnal 4-kor, hogy kiesett a macska? Kicsit trollszagú a kérdés...
Egy macska mellett nem értem, hogy miért nem volt szunyogháló vagy bármi?! Ez alap ha panelban laksz és főleg ha emeleten! Ez, hogy nem fordult meg a fejetekben? Nem értem!
A cicával most mi van? Én a helyetekben akkor rohantam volna vele a dokihoz ha csak így mentettem volna meg az életét!
Fura egy sztory!
Utolsó vagyok!
Csak van egy állatkorház ahol fogadták volna!
Ja, az állatok tudnak ilyen életképtelenek lenni, főleg a macskák. Nekem a kutyám "ejtőernyőzött" le egy magasföldszinti teraszról, jól be is vérzett a hólyagja, de szerencsére azon kívül, hogy a barátnőm sírógörcsöt kapott, meg egy hétig antibiotikumot kellett adni neki, más baja nem lett. Hogy a fenébe jutott eszébe kinyomakodni a rácsok között, a mai napig sem értem, ráadásul már felnőtt kutya volt.
Kérdező, a kérdésed merőben felesleges. Mit kellett volna tennetek? Ha azt mondom, kifesteni az előszobát, miközben svéd népdalokat énekeltek, az változtatna valamit a jelen helyzeten?
Ekkora eséstől jó eséllyel politraumás sokkot szenvedett szegény. Az nagyjából azt jelenti, hogy minden összevissza törik benne. Túlélheti éppenséggel egy darabig, mint ahogy említed is, hogy ez történt, de az ilyesmit még sürgősségi műtőben is nehéz összefércelni. Macskával kapcsolatban valószínűleg nem sok kutatás történt a túlélési arányokat tekintve, de emberekről természetesen igen. Rákerestem neked, és hozzáférhető szakanyagok szerint (pl: [link] a túlélési esély nagyban függ az az újraélesztés minőségétől és gyorsaságától. Vagyis hogy milyen gyorsan érnek ki a mentők stabilizálni a sérült állapotát. Mivel azonban ez egy változó érték, ezért statisztikai esélyeket sem igen lehet megadni.
Ami ebből leszűrhető, hogy szegény macskának nem sok esélye volt, és nem tehettetek semmit. Gondolom, egyikőtök sem képzett traumatológus szakorvos, és rohammentő sem volt kéznél. Az sem segített volna, ha valahogy felszeditek, és rohantok vele a kórházba, mert mire odaértek, végeznek vele a belső vérzések, szervsérülések. És még ha ezt túl is éli, az állatkórházban sem igen van traumatológiai felszerelés, nem tudnak egy kritikus állapotú sérült állatot stabilizálni és intenzív ellátásban részesíteni. Nem mondom, hogy nincs olyan hely, ahol igen, de én nem tudok ilyenről Magyarországon. Ez nagyon speciális és irdatlan drága eszközparkot igényelne, amit ráadásul csak igen ritkán használnának, hiszen milyen gyakran visz be a mentő (ami nincs is) ilyen súlyosan sérült állatot? S ha be is vinné, jó eséllyel nem bírnád kipengetni a kezelés költségeit, hacsak el nem adod a lakást. Az embereknek ezt fizeti a TB, de az állatoknak nincs.
Sajnálom szegény cicátokat. Ennek így kellett lennie. Ne hibáztasd magad: semmit sem tehettél.
Mit kellett volna tennetek?
Gondoskodni arról, hogy ne tudjon kiesni az ablakon. Vannak erre nagyon jó megoldások, macskaháló, rács, stb.
Sajnálom őt nagyon, de segíteni rajta csak úgy tudtatok volna, megelőzitek ezt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!