Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig él egy kint tartott...

Meddig él egy kint tartott ivaros, oltatlan kandúr macska?

Figyelt kérdés

Mi a maximum életkor amit elérhet?

(A felreertesek elkerulese vegett:Nekem van egy oltott ,ivartalanitott, benti lany cicam, tehat nem tervezek igy tartani macskat)


2019. júl. 15. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Sok mindentől függ.A helytől, forgalomtól, környék kutyáitól, környék macskáitól, emberek milyenek, stb.Ezer veszély."Kedves szomszéd megmérgezi, agyonüti, kutya megöli, elütik, súlyos sérülést szerez másik macskától, halálos fertőzést elkap, ellopják, elvész, beleesik valamibe, és még biztos van veszély.Ezek reális veszélyek.

Szerintem még nem készült ilyen statisztika.A felelőtlen cicatartók amúgy se nyilatkoznának.Sokszor azt se tudják mi lett a macskájukkal, nem is keresik, elveszett és kész.

Lehet hogy átlag életkoruk 5 év vagy ennyi sem.

2019. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
73%
Abból kiindulva hogy a környéken ahol felnőttem, az 5-6 éves macska "öregnek" számít, szerintem nem sok. Nekünk az első macskáink voltak kinti-benti ivaros kandúrok, az egyik 7 éves korában tűnt el, a másik pedig 9 évesen úgy döntött, hogy elköltözik. Ott halt meg az új otthonában 12 évesen. Azóta ivartalanított van.
2019. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön van egy kandúr. Kidobták lakásból, kb. 5 éve, azóta utcalakó. Hogy ivaros e, nem tudom, de nyilván azóta oltatlan. Rendet tart egyébként, néhány másikat tűr csak meg a területen.
2019. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Anyámnak volt egy kinti, ivaros nősténye, 15 évesen aludt el. Együtt nőttünk fel. Egyszer sem volt beteg, a kiscicákat meg odaadogatták. Kullancs se volt benne soha.


Nem ez a jó, de elméletileg, elélhet nagyon sokáig 15-20 évig is akár HA!!! nem üti el az autó, nem kap el fertőző betegséget, nem kapja el állat, nem mérgezik meg... Autó elütheti a 2 hónapost és a 12 évest is. Bár az állatok előbb-utóbb alkalmazkodnak, félremennek az autó elől stb., nem mennek ki az útra, nem mennek kutya közelébe, de mindig ott a ha.

2019. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az én környékemből indulok ki, akkor addig, amíg el nem üti egy autó.
2019. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani. Rengeteg pár hónapos kiscicát szedtem már össze holtan, de mások meg azzal dicsekednek (sajnos), hogy a macskájuk tizen x éve szlalomozik a kocsik közt...
2019. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Valahol olvastam egy talán anglia statisztikai kutatást (most nem találom),de nagy átlagban az 5 éves túl élést kb. 25%-ra teszik (azaz az ilyen kint tartott ivaros, oltatlan macskák esetén /nemtől kb. függetlenül/) az jött ki, hogy kb. 25%-uk él tovább mint 5 év. A többi számra nem emlékszem a cikkből, kb. 10 éve olvastam.
2019. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kertünkbe szegődött egy rendkívül félénk kandúr. Az állatorvos se tudta befogni. Na ő 8éve van "velünk".

Hébe hóba sikerül cseppet a nyakába tenni, de megfogni nem hagyja magát.

Tavasszal és ősszel iszonyú sebes, verekszik, ezen túl látható baja nincs.

Megfelelő kaját kap, télen van helye, ahová be tud húzódni nálunk. Egyszer talán szelíd lesz.

2019. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából amelyik megér pár évet, annak több már az esélye, mert megtanul egy s mást a kinti létről. Nekem egyszer régen egy óriási cirmos kandúrom volt, még gyerekkoromban, nem is tudtam mi az az ivartalanítás. Az volt a normális, hogy cserélődnek a macskák, mindig van pár a háznál meg az utcán is. Na, ő volt a környék ura. Amíg ő élt a szomszédok folyamatosan panaszkodtak, hogy minden kismacska, ami születik csíkos:D Hát ő, mivel "kemény", erős macska volt, okos is, sose ment kocsik alá, kutyák közelébe, szemfüles egy macska volt, 19 évesen halt meg. Amúgy bejárós cica volt és nekem hízelgett, mielőtt örökre elaludt.
2019. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!