Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos kiscicámba hemzseg...

2 hónapos kiscicámba hemzseg a bolha. Esetleg valami házi praktika a bolha irtásra?

Figyelt kérdés
2019. júl. 7. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Házi praktika nincs. Bolha elleni készítmények pedig az állatosban és az állatorvosnál kaphatóak. Nem elég csak a macskát bolhátlanítani, a fekhelyét is kell.
2019. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Langyos vizbe szoktak tenni a cicat,(nem tudom, hogy sima vizbe vagy esetleg abba is valami keszitmenyt onteni) ugy, hogy a fejen kivul mas nincsen kint. Nagyon nehezen turi majd, de muszaj.

A bolhak felmasznak majd a kis fejere, onnan neked kell leszedegetni, bele valamilyen vizbe, mert ezeket a dogoket mashogy nem birod megolni.

2019. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. júl. 7. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
fypryst spray
2019. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiába fürdeti meg, ha nincs rajta spot-on, akkor ugyanúgy belemennek. A macskába csak táplálkozni jár a bolha, egyébként a macska környezetében élnek/szaporodnak!
2019. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont! Nem elég megfürdetni a macskát.
2019. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Rácsepegtető oldatot veszel,ha ki is akarod őket írtani végleg! Máskülönben a kis "házi praktika" annyit ér,hogy akár már másnap újra bolhás lesz. Ne legyél sz&rrágó és fizesd ki,ha már macskatartó vagy.
2019. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

"kézzel leszedegetni a bolhákat"...


Meg a mesében... Amikor a macsek lesüpped a vízbe, a bolhák valóban rohannak a fejére. Ekkor azonban előveszik fő funkciójukat: UGRÁLNI kezdenek, ami igencsak kellemetlen, mivel a zöme beléd próbál menekülni.

Plusz a vízben nem döglenek meg. 5..10 bolhánál több sose maradt nekem a vízben.


Nincs mese: vegyszer kell. Rendkívül fontos, milyen vegyszert veszel, ugyanis a kutyához alkalmas szerek egy része halálos méreg a cicáknak. (Pl. ilyenek a permetrin tartalmú szerek. Alapszabály, ha nincs ráírva, hogy milyen korú cicára fújható, nem szabad használni.)


Vannak ezek a 3ezer Ft körüli mikromini műanyagtubusos löttyök. Nekem bolha ellen semmit se értek, ellenben egy vagyonba kerülnek. Viszont rühesség ellen bevált. Kezeléskor visz amit visz, rühességre nincs utóhatása. 30 napot tudna bolha ellen - HA tudna....


Ahogy írta is valaki, a Frontline+ vagy a generikumja az olcsóbb Fyprist valamennyire jó, de csodát attól se kell várnod. 3. napon veszed észre a hatását, addig ne is várj érdemi változást. A kezelést havonta kell megismételni.


Ez 8 hetes kortól használható. Az állat nyakára kell fentről fújni oda, ahol a mamájuk szállításkor megfogja. (grabanc) Nem kell sajnálni az anyagot: 6...15 pricnit, hogy alaposan átázzon a bőre, mivel kontakt anyag.

Ahhoz, hogy hatásos legyen valamennyire, a bőrnek fel kell szívnia.


Ezen felül amit csak lehet, fel kell szórni hatásos (a kék dobozos domotox és a sárga dobozos piretrin fele-fele arányú kombója együtt kiszórva hatásos, de qrnijó betiltotta már a domotox-ot is természetesen) bolhaporral és macskát oda nem ereszteni be legalább egy hétig.


Van egy BEAPAHAR nevű spray, 6 hónapos tartós hatásúnak reklámozták. Ez kivételesen igaz is volt! Nekem legalábbis remekül bevált, szinte az egyetlen tényleg jó szernek találtam. Túl jó volt, mivel sajnos ez hiánycikk/kivonták a forgalomból. Mivel ez is tartalmaz permetrint, ezért nagyon körültekintően szabad csak használni. Én a padlót, érintett foteleket, stb szórtam fel vele, meg a macsekok helyét is, de egy hétre innen kilakoltattam a cicókat. Így alkalmazva nálam nem okozott gondot. Nyomokban nem vészes, de közvetlen ne kerüljön a szőrre.


Még egy megfigyelés: A nagyobbik cicám rendkívül okos kis jószág, számtalanszor meglepett. Mikor kissé lebolhásodik, elmegy 1..2 napra. Hazaérve loncsosan tele van mindenféle nehezen kifésülgethető, ragacsos bogánccsal, meg a bundája is poros. Láthatóan mindenféle gizgazban, illetve porban fürdött. Bolha viszont egyáltalán nincs benne. Van valami trükk, ahogy megszabadulnak az élősködőktől, ha nagyon akarnak.

Talán egy növény, talán egy növényi kártevő, (fehér lisztéria is szokott látszani) nem tudom, mit nem állnak a bolhák ennyire.

Persze az is lehet, hogy elmegy egy távoli padlásra és a véletlen kiszóródott bolhaporban alaposan meghempereg, utána a port meg a gazosban lefürdi - lenyalni rossz az íze, vagy érzi/tudja, hogy megbetegíti.


Mit megadnék ha rájönnék, hogy a csudába csinálja... :)

2019. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!