Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim reggel nem esznek,...

A macskáim reggel nem esznek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kinti cicám vannak, 4 hónaposak. Estére beszoktam őket zárni, hogy ne hogy bajuk essen. De nem szívesen mennek be, mindig vadásznának, játszanak. Reggel 5 órakor az első dolgom, hogy megyek adok nekik enni, kiengedem őket, mennek rögtön szaladnak, futnak ki, beleszagolnak a kajába, tökmindegy mit adok neki, húst tápot, konzervet, semmiből nem eszik. Amivel nem is lenne baj, de mivel kinti bármilyen kis résen be tudja magát préselni a macskák helyére egy idegen macska, így sajnos el tudja enni a kajajukat. És mire hazaérek délután 15:30, addig meg mit esznek? Ha kiengedem estére is, talán ra szoknak arra hogy esznek reggel ? Délután meg persze nyavognak mikor haza erek hogy éhesek.
2019. júl. 3. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Amíg éjszakára bezárod őket, addig miért nem teszel be nekik kaját? Oda nem megy be idegen macska, és talán reggelig megennék, és nem éhesen maradnának egyedül egész napra.

Sajnos kintre nem tudsz nekik kaját hagyni, ha idegen macska is hozzáfér. Én csak addig tudtam kint hagyni a macskámnak kaját, amíg élt a kutyám, mert ő nem ette meg a macskakaját (tudta, hogy az nem az övé), viszont idegen macskát sem engedett be a kertbe. De mióta ő nincs, csak bent tudom etetni a macskákat a házban. Itt viszont mindig előttük van a száraztáp.

Azt javaslom, hogy hagyd ott nekik az ételt éjszakára, aztán délután etesd meg őket újra, amikor hazaérsz. Ennél ugyan többször kéne 4 hónapos macskának ennie, de nem tudsz mit csinálni. Amúgy ilyen melegben kevesebbet esznek a macskák, de ezek még növésben vannak, ezeknek kéne enniük.

2019. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azèrt is nyávognak mert hiányzol nekik. Hidd el, ha èhesek lesznek akkor fognak enni. A kirakott kaját napközben szerintem ők is dèzsmálják, ne aggódj 😊
2019. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. Majd zabálnak, ha nem akarnak éhen dögleni.


NEM hülyék.

2019. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha idegen macskák is bejutnak, én nem javaslom a kirakott kaját, mert oda fog szokni a környék összes idegen macskája, és az lesz a vége, hogy a tieidet bántani fogják.
2019. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Éjszakára hagyj nekik kaját ott, ahol be vannak zárva!
2019. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Egy négy hónapos macskának naponta ötször kéne ennie, csak mondom. Első kábé összefoglalta a többit. Hogy nem jut eszedbe, hogy éjjelre hagyj ott nekik kaját?

Ezek így úgy el fognak pusztulni, ahogy meg van írva, nem jósolok nekik nagy jövőt. Megfelelő étkezések nélkül

Változtatni kellene a bánásmódon.

2019. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen betegségük van. Azon nem gondolkodtál, hogy el kéne vinni őket egy orvoshoz? Amúgy meg éjjelre miért nincs bent kaja. Vizet szoktak kapni? Meg kicsik és tényleg szükségük van a táplálékra. Most vannak fejlődésben. Egy cicanal nagy bajt jelent ha már nem eszik.
2019. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Állj! Ki mondta azt, hogy éjszakára nincs nekik kitéve kaja?

Mindig van kitéve.

És naponta 3-4 alkalommal esznek, attól, hogy reggel nem hajlandóak.

Egyedül a reggelivel van gond.

És normálisan etetem őket, prémium száraztáp, normális minőségű konzerv, főtt csirkehús + néha kapnak alutasakos kaját.

Vettem nekik 8 ezer forintért immunerősítőt, oltások megvannak...

Szóval nem vagyok egy felelőtlen állattartó, azért kintiek a macskák, mivel nem szokták meg bent, mert két hónaposan kerültek hozzám, kintiek voltak, így kínzás volt nekik 2 nap a lakásban.


Kapnak reggel enni, nem esznek. Kapnak délután azonnal mikor hazaérek, esznek. Később olyan 18 óra felé ismét esznek és éjszakára ott van a kaja.

Víz 3 db hűvös helyen van, cserélve gyakran.

Tejet nem adok nekik, mert nem szeretik, meg azt olvastam, hogy amúgy sem jó nekik.

2019. júl. 3. 21:07
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik sajnos szarul bánnak a macskákkal.

Pl. egy konkrét példa haveromék maradi szülei: Van nekik egy ivaros nőstény és egy ivaros kandúr macskájuk.

A legnagyobb dolog amit vettek nekik, egy bolhaírtó spot-on.

A kismacskák minden fialás után azonnal eltünnek ha a faternak épp eszébe jut, hogy már megszülettek és inkább nem akarom tudni mit csinál velük...


Az etetésük Coop száraztáp és ez a legnagyobb 1200 grammos kutyakonzerv.

Na ezeket lehet fikázni.

2019. júl. 3. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Légy nyugododt szerintem. Ha éjjelre is hagysz kint nekik kaját akkor lehet esznek és reggel már nem kell.
2019. júl. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!