Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig marad ilyen az anyacica?

Meddig marad ilyen az anyacica?

Figyelt kérdés

Idekóborolt hozzánk egy terhes cica és megszülte nálunk a kölykeit. Eleinte nagyon félős volt, nem engedte, hogy megsimogassuk, még a közelünkből is elszaladt, de mióta megvannak a babák, azóta hagyja magát simogatni, néha, mikor lemegyünk megnézni őket a kicsinyeivel, már magától jön ide hozzánk és dörgölőzik a lábunkhoz, nyávog nekünk, stb.

Egy ismerősöméknek is van egy hasonló macskája, aki "alap állapotban" abban a pillanatban elrohan, ahogy a közelébe mennek, de amikor kiscicákat szül, olyankor ő is bújóssá válik, ám ahogy leválnak róla a kismacskák és elajándékozzák őket, újra a régi lesz. Azt mondta, a mi cicánkra is ez a sors vár :(

Pedig amúgy nagyon aranyos, azt terveztük, miután elajándékoztuk a kicsiket, őt ivartalaníttatjuk és megtartjuk. Szerintetek tuti biztos, hogy ha ezelőtt ilyen félős volt, akkor a kiscicák elajándékozása után újra félni fog tőlünk? Ha esetleg mégis megkedvelne minket, lehetséges, hogy az ivartalanítás miatt megutál minket?


2019. jún. 18. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem már most megkedvelt titeket,és me higyj az ismerősögnek. Az övé nagyon egyedi eset,én még ilyet nem is láttam.

+az ivartalanítás miatt nem utál meg senkit a cica,sőt,tudat alatt nagyon hálás lesz

2019. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nehéz megmondani :)


ha nagyobbak lesznek a kölykök és odaajándékozzátok őket nem biztos hogy megharagszik és ha nem sietitek el az ivaratalanítást sem, lehet nem lesz gond...

2019. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is bolt ponz ilyen, kóbor cica. Addi megfognj sem lehetett. Mikor kölykei lettek, lett kedves, engedte magát simogatni, kunyizott kajáért. Nyakunkon maradt az egész alom xD


De azóta eltelt 5 év és beilleszkedett, egy nagyon kedves cica, a legnagyobb dögi :) De nem olyan mint a kölykei, akik elejétől fogva kézhez szokotattak, nem jön fel az ágyba, kicsit óvatosabb, fr ennyi stb.


Ilyen nincs szerintem, hogy visszavadul, csak nagyon különleges esetben. Nem lesz gond :)


Amúgy szerintem hagyjátok nála a piciket 12 hetes koráig minimum, a legjobb lenne, ha addig, míg maga választja el őket. Nálunk q2 hetesen még szoptatta és kereste őket, nincs rosszabb annál, mint napokig sír a kölykei után. Persze túl lesz rajta nagypn hamar, de nem jó korán.

2019. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, remélem, igazatok lesz :)

Egyébként a kicsiket 12 hetes koruk után akarjuk elajándékozni (vagyis én legszívesebben megtartanám őket, mert nagyon édesek :3), bár az egyik idősebb cicánk 13 hetesen költözött hozzánk és még annyi idősen is olyan kis szerencsétlen volt..Szóval én várni akarok minimum 12 hetes korukig, de inkább egy picit tovább, mert még akkor is bőven van mit tanulniuk az anyukájuktól meg esetlegesen a többi nagy cicától.

2019. jún. 18. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzánk is járt egy félős cica.


Próbáltuk magunkhoz édesgetni, de nem akart megszelídülni.


Szült az udvarunkon, de - mivel elég hideg volt az idő - inkább behoztuk a konyhába őket, a fásládába.


A cica nem cipelte ki őket (hagytuk volna, mi csak megpróbáltuk) hanem elfogadta az új helyet.

Sőt, mintha kicserélték volna - hagyta magát simogatni, és a kiscicáit is megengedte finoman simizni. Örültünk neki, mert kézhez akartuk szoktatni a kicsiket, hogy így is hamarabb találjanak gazdát.


Az lett volna a terv, hogy ivartalanítjuk, de közbejött pár nagy, fontos kiadás, és így nem tudtuk elvinni.


Közben újra vemhes lett, és a Nagy Napon rendesen kérte (jó hangosan nyávogva) hogy engedjük be. Egyenesen a fásládához ment, és életet adott a kiscicáinak.


A két vemhesség között is nagyon barátságos volt, bújt hozzánk, nyalogatott :)


Azóta ivartalanítva lett, persze :)

2019. jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!