Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő macska tartó leszek?...

Kezdő macska tartó leszek? Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára kapok egy cicát. Ha nem baj, felteszek pár kérdéset vele kapcsoltaba.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ha már hozzászokott az alomhoz, akkor ha egy másik szobába vagyok vele, és az ajtó be van csukva, de el kell végezze a dolgát, akkor oda megy az ajtóhoz és kapargatni kezdi (vagy valamilyen más jelet ad, hogy ki akar menni "wc"zni) vagy csak úgy oda kakkant ahol éppen van, mert látja, hogy be van csukva az ajtó?


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Az jó, ha majd egy helyre teszem az almot, kaját, vizet, játékait? A szobám mellett van egy kisebb ajtó nélküli szoba, oda gondoltam betenni ezeket (kb 4 négyzetméteres)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jobb idő esetén ha csinálunk neki az udvarunkra egy kifutó szerűséget akkor oda kivihetem? Tehát hogy ilyen kinti-benti macska lenne...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ti a chipet (bocsi, nemtudom hogy kell írni)

vagy a bilétát ajánlját jobban? A bilétán rajta lenne a telószámom is.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


HA esetleg a teraszunkon lenne (így képzeld el a teraszunkat: 2m magasra van a földtől, képzelj el egy 1m magas korlátot, amin nem látsz át, tehát ha pl 69cm vagy (ezt mondjuk nehezen hiszem😂) nem látsz semmit. Na ilyen a korlátunk a teraszon, csak 15centiként van egy üres 15cm-s csík. Ha nem érted: az 1m-es korlátunkon vannak 15cm-s fedeszkák amik között van egy 15cm-es szünet) akkor a leírásom alapján kitudna az üres csíkokba mászni?


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Van két nyuszink (egy 1 és egy 2 éves) és úgy néz ki a ketrecük, mintha 3×3-as üres (persze egy 3mm-es kerete van) négyzetek lennének összeragasztva. A cica nem fog benyulkálni hozzájuk? Vagy ez a cicától függ?


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


A zooplus vagy a Fressnapf jobb macska kaja & alom & alomtálca ügyileg? Honnan érdemesebb rendelni?


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Még nemtudom a leendő macskám nemét és színét,mert csak 2 hónap múlva fogok kapni. Tudtok valamilyen lány és fiú macska neveket, ami nem a színéhez kapcdolódik? Pl

Csenge, Manesz. Ha lehet, ne olyanokat hogy Kókusz, Turmix, mert szerintem ezek eleinte cukik voltak, de mostmár nagyon sablonosak.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ennyi kérdésem lenne, köszi ha végig olvastad. Bunkó válaszolók légyszi kíméljenek, köszi.

További szép reggel/napot/estét mindenkinek.



2019. jún. 8. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy oda nem fog,ahol éppen van,mert a cicák álltalába kényesek erre.Lehet keres egy virágcserepet vagy más olyan,helyet,ahol eltudja rejteni.De valószínűbb,hogy jelezni fog.

A dolgait alom,ennivaló próbáld tavolabb tenni egymástól.

A kifutóba nyugodtan kiviheted.

Szerintem a chip jobb lenne.A bilétához kell nyakörv is.Azt leszedhetik róla vagy beakadhat valahova.

Simán átférnek a 15cm-n.De az 1-métert is átugorják.

Cicafüggő.Még az is lehet,hogy félni fog a nyusziktól.

2019. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A cica elég igényes, nem piszkít általában máshova, mint az alom (ha az tiszta stb). Jelzi, nálunk a fürdőben van az alomtálca, ha zárva az ajtó, akkor leül elé, de általában annyira nyitva van, hogy be tudjon menni. Kaparni nem szokta az ajtókat.


Én személy szerint nem tenném egy helyre az almot és a kaját, de ha elfogadja, legyen. Magas peremű, nem teljesen zárt alomtálcát ajánlok. Alom, ami bevált a Biokats márka. Ez csomósodó. Azt tudni kell, hogy széthordja az almot mindenhova. Én vettem neten kis szőnyeget, amibe beleakadnak az alomszemek, egész jól bevált.

Mivel folyton kiveszi a kaját a tányérból, minden tiszta kaja volt. Tálcát rakj a tálka alá, vagy én rendeltem neten tálcát, aminek csúszásmentes az alja és két tányért ki lehet venni belőle.

A vizet pohárból issza, sokszor kap frisset, gondolkoztam az itatós szökőkúton...


Chip, ha kijárhat. Plusz nyakörv, telószámmal!! Biztos, ami biztos!



A Fressnapfban akkor éri meg, ha akciós valami, vagy ha meg akarod nézni élőben mekkora, milyen anyag stb, amit vennél. Én mindent neten rendelek, zooplus, petissimo! Olcsóbb!

Sok játékot nem érdemes betárazni, legyen papírzacsi, dobozok a helyén, az enyém imádja ezeket a mai napig. Az egyedüli játék, amit nem bántam meg, az a lézeres mutogató, imádja!! Emellett papírral, sima botokkal, szívószállal játszik a legszívesebben.


Ja hát a nyuszi dolog lutri. A cica természetétől is függ nagyon, inkább ne legyen esélye benyúlni hozzájuk...


Az enyém neve Zsebi (Zsebszutyok, Zsebzsivány). Ami tetszik: Panni, Bodza, Szirom, Pille, Bandi(ta).

2019. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😁 a kifutó kb mekkora legyen?
2019. jún. 8. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, sztem az erkély korlátok között simán átfér! Sőt kisebb helyeken is.


Kifutó, minden oldalról felül is zárt legyen, legyen benne árnyék! Szerintem a 2,5m magasság kell, de hogy mekkora legyen attól függ, mekkora helyetek van, meg hogy mennyit szántok rá. De ha én csinálnék ilyet, minimum 2-3m-es oldalai lennének, ház oldalához csatlakozva, cicaajtóval.

Meg egy ilyesmi cuki házzal


[link]


Amúgy lehet a kerítésre kapni valami forgós cuccot, amin nem tud kiugrani! Vagy cicahálót, ami kissé befelé dől. De nyilván ehhez az kell, hogy a kerítés amúgy zárt legyen.

2019. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Rengeteget segítettél 2-es😁. Esetleg azt megtudod mondani, hogy a kifutót milyen fajta kerítésből lehetne csinálni? Apukám azt mondta, hogy tyúkhálóból (a pontos nevét nem tudom, de drótból van és úgy néz ki, mintha sok kb 2cm hosszú, 2cm széles rombusz lenne összeragasztva (persze itt is úgy, mint ahogy a kérdésembe leírntam a nyúlketrecet. A rombuszok nincsennek kitöltve, hanem egy max 2mm-es drót keretük van) jó lenne a kifutója, de félek hogy azt kiharapja. Éd mégegyszer köszönöm a válaszodat!
2019. jún. 8. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Az alomtálcát és a kajástálat NE tegyétek egy helyiségbe, gondolom te sem szívesen ennél a wc-ben! Ami még megragadt, hogy az erkélyre tegyetek macskahálót (zoopluson lehet kapni), mert a rácsok közt is kifér, de egy métert simán át is ugrik!
2019. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek így hozzá!

Valami ilyet képzelnék el kb


[link]


Hát lehet a tyúkhálót kiharapja, kikarmolja. Vannak elvileg harapásbiztos hálók, erkélyre is azt ajánlják. Nálunk amúgy a sűrű, vastag szúnyoghálót nem tette tönkre a cica, de ki tudott feküdni a párkányra (földszinti lakás) és imádta!



Harapás biztos háló

[link]

2019. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!