Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasonló tapasztalatok? Nem...

Hasonló tapasztalatok? Nem lesz gond a cicámmal míg elutazok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagytok jósok, és lehet hülye kérdés de ti mit tapasztaltatok?

Három napra elutazok. Három cicám van, az egyik már öreg, miatta nem aggódok, mert megélt ő már olyant is amikor két hétre mentem el.

A két kisebb egy éves és másfél éves, mindegyik mentett. Mióta megvannak, még nem hagytam itt őket fél napnál tovább.

Ráadásul az egyik annyira ragaszkodó hozzám, folyton jön utánam, együtt alszunk stb.

Kijárósak az udvarba, de biztonságban vannak, csak az udvarban és a hátsó kertben játszanak. De ehhez hozzá tartozik az is, hogy tudják itt vagyok, és jönnek ha hívom őket.

Míg elmegyek, a barátnőm ide költözik. Őt ismerik valamennyire, és meg bízok benne hogy mindent megtesz értük.

De mégis aggódok, mert rajtam kívül sosem gondozta őket más, hívásra szerintem csak az én hangomra jönnek be.

A dolgot nehezíti, hogy a barátnőmnek van egy ölebe, akit természetesen hoz magával, hisz nem hagyhatja otthon. A cicák ismerik, látták már, de eléggé idegesíti őket.

Szóval nincs tapasztalatom, hogy mennyire tudnak alkalmazkodni a macskák általában az ilyen változáshoz.


2019. ápr. 26. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj, 3 nap nem sok idő. Bár azt tanácsolnám, hogy addig ne menjenek ki az udvarra.
2019. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1. Köszi. Bár az itt szinte lehetetlen, mert kb. olyan lenne nekik, mintha bezárnád egy szekrénybe. Ezt szokták meg, kertes ház, csodás az idő. Szerintem a falat is lebontanák mire haza érek.
2019. ápr. 26. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a barátnőd hívására jönnek. Ha valahogy átjutnak a kerítésen, akkor mi lesz? A barátnőd "kergetheti" a három macskát háromfelé, és nem biztonságos egy benti cicának a külvilág. Kutyák, autók, hadd ne soroljam.


Maradjanak bent.


Helyette mozgassa őket a barátnőd - játsszon velük! Labda, madzag, bármi.

2019. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden jól ment, szó fogadtak. Nagyjából minden ment úgy mint velem, picit azért féltek, az egyik aki mindig velem alszik, végül bemerészkedett a barátnőm mellé is az ágyba. :-)Örülök, hogy túl vagyunk ezen az első próbán, legközelebb már nyugodtabban eltudok utazni.
2019. ápr. 29. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!