Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem mérgezés?

Ugye nem mérgezés?

Figyelt kérdés

Van anyukámnál egy cicám, aki benti, de néha felügyelet mellett ki mehet a kertbe pár percre. Ugye olyankor legel is rendesen és persze vissza is hányja. Ma viszont kicsit véres volt a hányása. Nem élénk piros, hanem rózsaszínes. Utána evett és elvonult aludni, estefelé meg hízelgett anyumnak. Én ezt csak most tudtam meg (anyum éjszakás) és nagyon aggódom, hogy nem-e esetleg a szomszéd permetezett, ami átszállt a fűre vagy valami ilyen miatt hányt véreset. Szándékos mérgezés kizárva, közvetlen méreganyagot tuti nem evett. Anyum szerint csak a fű bánthatta kicsit jobban a gyomrát.


Most azonnal szaladnék vele orvoshoz, de van egy féléves kislányom, akivel egyedül vagyunk, így nem tudom megoldani.


2019. ápr. 8. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha rózsaszínes, akkor az sem biztos, hogy vér, lehet, hogy az előtte megevett táplálék jött vissza...
2019. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, tuti nem evett semmi olyan színűt. :(
2019. ápr. 8. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi, ne kell ennyire felfújni. :) A macskák és kutyák olyan füvet "legelnek", aminek éles a széle. Valószínűleg megsérthette a száját, nyelvét vagy ínyét és ezért vérzett. A mérgezésnek nem ez a tünete.
2019. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak olyan fura, hogy legalább 5 éve jár ki, nyáron szinte naponta és csak most fordult elő ilyen. Nagyon féltem és megőrjít a tehetetlenség, hogy még ránézni sem tudok, hogy jól van-e...
2019. ápr. 8. 22:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, eszik, iszik, hízeleg. :) Nincs semmi baja. Előfordul az ilyen, még az ember is megsérti az ínyét.
2019. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jó a közérzete, az jó jel.


Ha nagyon aggódsz, akkor szomszédra, közel lakó ismerősre/rokonra nem tudod rábízni egy rövid időre a kicsit?

2019. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden rendben a cicával :) valószínűleg csak durva volt a fű, amit evett, mert anyukám mondta, hogy látta a hányásban milyen széles fűszálak voltak.
2019. ápr. 9. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!