Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hónap alatt egy kilót...

Egy hónap alatt egy kilót fogyott a macskám. Lehetséges, hogy beteg? Vagy csak tápot kellene váltanunk?

Figyelt kérdés

Fél évesen ivartalanítottuk. Lakásban tartjuk.

Steril kaját eszik, napi 2x 100 g konzervet plusz kb 60 g tápot.


A bundája csillog, jókedvű, sokat ugrál.


Kb havonta mérem a súlyát, márciusban 4600 g volt, most 3500 lett.


2019. ápr. 6. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csak a lakásban van, éa mjndig ugyanennyit eszik akkor azert egy orvosi vizsgálat nem ártana.
2019. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beteg lehet a cica.
2019. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4600 grammos macskánál nekem kevésnek tűnik ez a mennyiség... Persze macskafüggő, hogy mekkora a tápanyagigénye, de én ennyire nem porcióznám ki neki, ha többet igényel, ehetne többet... (az enyéim is kb. ennyit esznek, de kisebb súlyú macskák).
2019. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy kiló egy macskânál rengeteg! Mindenképpen vidd orvoshoz!!
2019. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kevés az információ.Milyen idős most a cica? Eddig is ezt a tápot, konzervet ette?Mi a táp és a konzerv neve?

Ha 1 hónap alatt ennyit fogyott, mindenképp vidd el jól felszerelt rendelőbe, mert oka van a fogyásnak.

Amúgy a konzerv nem tartalmaz elegendő táplálékot, fehérjét.Lehet a táp sem.

Ha semmi baja nem lesz, adjál neki húst legalább naponta egyszer.Meg magasabb hústartalmú tápot, konzervet másik evésre.

2019. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha étvágya van, és mellette fogy, akkor az leginkább féregre utal. (Más betegségek esetében az étvágytalanság miatt van a fogyás.) Vagy kevés neki, amit kap.
2019. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

11 hónapos a cica.

Magas hústartalmú konzervet kap reggel és este (kb 100g /étkezés) plusz ivartalanított macskáknak való tápot kap.


Nem látszik rajta semmi, hogy beteg lenne.

Csak a mérlegre álltunk és láttam hogy fogyott.

2019. ápr. 9. 07:55
 8/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ha egy macskán már meglátszik, hogy beteg, akkor kb. már félig meghalt. A macskák nagyon jól titkolják a betegségeiket. Amikor már nagyon szenvednek, akkor már nagyon betegek.

A sokat emlegetett és máshoz kötött "felelős állattartás"-hoz szerintem hozzátartozik, hogy probléma esetén felkeressük az állatorvost, ha már felelősséget vállaltunk azért az állatért.

Kérdezni az állatorvosnál ingyen lehet, egy alapvizsgálat pedig nem kerül sokba. Ha várunk és komolyra fordul a dolog, többször annyi pénzbe kerül.


Egy felnőtt macska átlag súlya 4-5 kg. Ha ebből 10 dekát fogy, nem feltűnő. Ha 1 kilót, az durva. Ez olyan, mintha te 5

2019. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Véletlen elküldtem. Szóval ez olyan, mintha a te testsúlyod 50 kg lenne rendesen, és hirtelen (ugyanolyan életmód mellett) fogynál 10 kilót. Egyik napról a másikra. Mindenki azt kérdezné az utcán, hogy mi történt veled, és ha azt mondanád, hogy nem tudod, mondanák, hogy menj orvoshoz!
2019. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
3,5 kg jelenleg.
2019. ápr. 13. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!