Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Levendula illóolaj párologtatá...

Levendula illóolaj párologtatása lehet káros a macskámra?

Figyelt kérdés

Időnként levendula illóolajat párologtatok (vízben, gyertyás párologtatóval) mert sokat stresszelek. Általában akkor teszem, amikor egyedül vagyok, de egy-két alkalommal már bent volt olyankor a macskám is. Most olvastam, hogy a levendula viszont mérgező a macskákra. Viszont mindenütt csak arról írtak, ha megeszi a cica.

Lehet rá a párologtatás káros hatással?

Az illóolajhoz nem fér hozzá, a párologtatóhoz sem, a bőrömön, ruhámon, ágyneműmön nem használok semmilyen illóolajat, szóval csak a levendulával illatosított levegőt lélegzi be. És nem gyakran. Viszonylag ritkán párologtatok és nem sűrűn van bent olyankor (kinti-benti cica). Ha stresszes időszakom van, akkor mondjuk 4-5 nap párologtatok esténként (levendula mellett mást is, citromot meg citromfüvet). De ez nem gyakori, és van, hogy hetekig nem párologtatok semmit.

Az ajtót nyitva hagyom tehát szellőzik a szoba, a cica el tud menni egy másik szobába, ha akar, de ki is kéretözhet. Ennek ellenére még sose ment ki, inkább lefekszik aludni, nem veszem észre rajta, hogy zavarná az illat. (A levendulástól le is szokott nyugodni.)

Lehet valami baja, ha továbbra is illóolajokat párologtatok?



2019. márc. 17. 19:36
 1/4 A kérdező kommentje:
A cica nem köhög, nem tüsszög, nem könnyezik, nem folyik az orra, nem tűnik levertnek vagy furcsának, és nem látom rajta, hogy rosszul lenne. Az étvágya is rendben van. Nem szokott hányni.
2019. márc. 17. 19:39
 2/4 anonim válasza:
Max akkor ha kozel megy hozza es megegeti magat..
2019. márc. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jajj dehogy is lesz baja az illatától. Max ha kellemetlen neki, majd kimegy a szobából. Én imádom az illókat, füstölőt is gyakran égetünk. A macskákat láthatóan nem zavarja.

Esetleg arra figyelj, hogy 100% tisztaságú illóolajat használj és ne illatolajat. Az illatolajat szintetikusan állítják elő, míg az illóolajat a növényekből nyerik. Dm-ben pl van tiszta levendula illó.

2019. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazából sejtettem, hogy nem lehet baja, de jobb félni, mint megijedni.. inkább megkérdezem, mintsem valamilyen módon mégis káros legyen a macskámra.

Ez illóolaj, mindig figyelek, hogy azt vegyek, de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet! :)

2019. márc. 24. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!