Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen párosítás működhet, ha...

Ilyen párosítás működhet, ha új macskát szeretnénk? Gyáva cica mellé emberimádó?

Figyelt kérdés

Van egy macskám (volt már róla kérdésem, így lehet ismerős :) ), mentett macska, nagyon rossz körülmények közül. Retteg az emberektől, meg úgy általában mindentől, engem fogadott el jóformán egyedül, meg valamennyire páromat, de vele bizalmatlanabb. Bennem megbízik többnyire, velem alszik, elém jön, ha hazaérek, ölbe kéredzkedik, beszélget meg minden, de pl. hirtelen mozdulatoktól tőlem is világgá menekül néha.

Nem akarok róla kisregényt írni, a lényeg, hogy az a fajta szuverén macska, akit akkor lehet szeretni, ha ő akarja, egyébként félős.


Egy ideje már gondolkodunk egy második cicában, lassan időszerű lesz a dolog. Kinéztünk egy cicát, szintén mentett, ő kandúr. Igazából az egyetlen szempontunk az volt, hogy ne legyen ennyire félénk, szerethető cica legyen (a jó értelemben értve, a hisztikirálynőmet is imádon nyilván :D), hogy talán kicsit kinyíljon tőle a meglévő cica is, meg könnyen alkalmazkodjon más macskákhoz (ugye ezt ideiglenes gazdinál azért tesztelik).

Na, viszont sikerült egy olyan macskát kiválasztani, aki IMÁDJA az embereket (meg a macskákat is amúgy). Konkrétan, ha nem látom, nem hiszem el, szó szerint rávetette magát a gondozójára, hogy SIMOGASS :D, mikor rájött, hogy azért nyúl felé, hogy vele foglalkozzon. Az a fajta tipikus tolakodó macska, aki mindig a láb alatt van, hogy ő legyen a középpontban, meg minden. És mellé majdnem kétszer akkora, mint a miénk. :D

Alapvetően egyébként baromi szimpatikus lenne mindkettőnknek, viszont én kicsit elbizonytalanodtam, hogy mi lesz a meglévő cicával, ha őmellette döntünk. Nagyobb is, kandúr is, harsányabb is, tartok tőle, hogy nem pozitív hatással lenne rá, hanem újra begubózna, visszamenne barlanglakó levegőmacskába, amit nyilvánvalóan nem szeretnék.


Valakinek esetleg van hasonló személyiségű macskapárosa? Szívesen hallanék tapasztalatot.



#macska #összeszoktatás #mentett macska #mojito-cica #levegőcica
2019. febr. 20. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a új amúgy a macskákat is imádja, akkor nem lesz gond, nem kell félni attól, hogy leuralja a régit.
2019. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én macskámmal semmi rossz nem történt soha, max annyi, hogy egyedüli macska. Nemrég egy utazás miatt átvittem egy barátnőmhöz, ahol van egy emberekkel és cicákkal egyaránt barátságos kandúr és egy félénkebb nőstény. A kandúr rögtön elkezdte szagolgatni a cicámat, aminek az lett a vége, hogy a cicám úgy elbújt, hogy két napig nem látták.8 nap alatt oda nem jutottak el, hogy a cicám ne fújjon a kandúrra. A nősténnyel viszont jól elvoltak.

Szóval annyira lutri... Nem lehet ideiglenesen elhozni a cicust? Aztán ha látjátok, hogy lehet belőle valami, akkor megtartjátok véglegesen.

2019. febr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ideiglenes szerződés mindenképp lenne, többmacskásoknál mindig van, de azért szeretnénk lehetőleg biztosra menni. Egyik macskának se jó a stressz, a miénknek se, meg az újnak se, ha ide-oda költözik esetlegesen.
2019. febr. 21. 08:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az idősebbik macskám szintén magánakvaló. Nem gyáva, de jobban szeretett elvonulni. Néha egész nap nem láttuk, ami egy 60m2-es lakásban bűvészet. Hoztunk mellé egy bengáli cicát, aki iszonyat emberközpontú és aktív. Jót tettek egymásnak, mert az idősebbik kicsit nyitottabb lett felénk, a benga meg a másik miatt nyugodtabb, nem szedi szét a lakást. Megtanulták egymást elviselni. Ha kell a benga hagyja elvonulni a nagyot, de néha nagyokat bunyóznak. A nagyobbik is többször jön hozzánk simiért vagy csak a társaságért. Ki kell próbálni. Bár nálunk nem volt opció, hogy visszavisszük ha nem jönnek ki.
2019. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én biztos ezen nem aggódnék.A félős szerintem felbátorodik majd,csak nem kell erőltetni,viszont jobb lesz neki, ha van mellette másik cica.

Én nem menhelyről hanem egyesével utcáról, rossz helyről fogadtam be több cicát is.Karantén,oltások után beszokattam többi közé.

Benne volt mindig a pakliban hogy mi lesz, de nem stresszeltem rajta, és nem is tudok negatív dolgokat mondani.

Muszály volt befogadni az újabb cicát, az élete múlt rajta.Többinek muszály volt elfogadni.Nincs gond köztük, pedig ahány annyiféle természet és méret.

2019. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!