Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja szegény...

Mi lehet a baja szegény macskámnak?

Figyelt kérdés
kb. egy hete fokozatosan kezdődött. Egy életerős, eleven, lassan 1 éves kiscicából, egy bágyadt, lelassult macskává változott, a szemszínének árnyalata is megváltozott, egyre kevesebbet eszik, és mintha öklendezne valamit, de nem hány ki semmit. Állapota nagyon változó, 1-2 nap mintha jobban lenne, de aztán megint bágyadtabbnak néz ki. Mi lehet a baja?

2019. jan. 4. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beteg, vidd el állatorvoshoz.
2019. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosra nem gondoltál?

Beteg, ennek diagnosztizálása és kezelése orvos feladata.

2019. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Állatorvos! Ha egy macskának vagy kutyának látványosan romlik az étvágya, és levert, az komoly problémra utal! Nem is értem, hogy ilyenkor miért vártok egy hetet? Egy ismerősöméknél is így kezdődött, egy hét után vitték csak orvoshot, amikor már alig bírt felállni szerencsétlen. Már nem lehetett megmeneti, persze ők meg az állatorvosokat szidták, holott ők nem vitték időben...
2019. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ma elvittem állatorvoshoz, macskanátha lázzal, kapott szurit, átvészeli. De fogadjunk egy újkeletű szót írok le azzal hogy "immunrendszer" mert a macskáknak szerinted olyan tutira nincs. Nem egy hétig volt szarul folyton változott az állapota, meg ne haragudj, de próbálj már

meg keresni szilveszterkor faluhelyen rendelő állatorvost. :)

2019. jan. 4. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező! Akkor ha majd lázas leszel, taknyod-nyálad összefolyik meg nem bírod kinyitni a szemed a csipától, vagy netán 5 napig f*ol ne merészelj elmenni orvoshoz, hiszen ha te elvárod a macskától, hogy az immunrendszere rendbe tesz mindent, akkor tessék szíves lenni neked is átvészelni csupán az immunrendszered által! Mert van ugyan, hogy nem kell antibiotikum, de gondolom a fájdalomcsillapítót/ lázcsillapítót te is bekapkodod! Szóval ezentúl azt se, mert hát azé' van az immunrendszer!

Azért van állatorvos, mert feltételezik, hogy az idióta gazdi mindent szeretne elkövetni, hogy a kedvence ne legyen rossz bőrben! Azt meg nekem ne mondd, hogy egy hét alatt egy állatorvos sem rendel és nincs 50km-es körzetetekben város! Trehány vagy, ez ennyire egyszerű!

2019. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ezt benézted kérdező, mert pont egy retkes cigányfészek faluban élek, ezért hordom az állataimat a megyeszékhelyre állatorvoshoz :) Az ünnepek alatt kb. 3 napon nem volt rendelés, karácsobykor és elsején... A macskanáthára pedig pont lenne oltás, és ha nem sajnálnád a pénzt az éves kombinált oltásra, akkor sokkal kevesebb eséllyel betegedne meg a macskád.
2019. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös én sem máris szaladgálok orvoshoz a megfázásaimmal, bízok az immunrendszeremben, nem én vagyok trehány csak te vagy nagypofájú, 6-os nem ismered az anyagi helyzetemet, nem mindenki olyan gazdag, hogy csak úgy gondoljon egyet és városba éljen, szóval ismeretlenül ugatni könnyű, ha nem látod a részleteket. :)
2019. febr. 11. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak éppen a macska nem tudja azt mondani, hogy "figyi, 3 napja nem javulok, mostmár menjünk dokihoz", ahogyan ha egy ember hirtelen rosszul lesz van sürgősségi ellátá, egy macska esetében erről nincs szó, és ehhez jön az, hogy sok betegség macskáéknál/kutyáéknál a kezdeti időben jól megfogható, még később már nem! Plusz a hányás/öklendezés akár bélelzáródástól is lehet, ami azonnali segítséget igényel. Mint ahogya a rossz kedv/bágyadtság lehet veseelégtelenségtől is. Vagy egy bakteriális fertőzéstől, amire ugyanúgy antibiotikumot kell szednie, mint neked!

Ha pedig nincs 5000.-od megnézetni a macskádat, akkor légyszi! mindenki érdekében! Ne tarts macskát. Ha csak arról van szó, hogy a macskára nincs, akkor meg pláne. Szóval nézz szembe magaddal: trehány vagy az állattartáshoz, és most meggyőztél, hogy buta is.

2019. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a betegségeket csak azért írtam, mert annyira aspecifikus tünetek jelenthetnek annyi mindent, akár életveszélyes állapotot is! Mivel ugye nem tudja mondani, hogy fáj a torka, vagy a hasa, ezért kell orvoshoz vinni, mert az ő kompetenciája eldönteni, mennyire sürgős és súlyos az eset!
2019. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!