Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenkinek szétkapar a...

Mindenkinek szétkapar a macskája a lakásba mindent amit csak tud?

Figyelt kérdés

A bőrkanapét rongyosra kaparta pedig mindig rászóltunk meg elraktuk onnan, de persze mi is dolgozunk, nem vagyunk itthon egész nap. A szőnyeget, cipőket, ajtófélfát....szó szerint mindent kapar! Van kaparófája, de az persze nem érdekli. Lehet ez ellen tenni valamit? Hogy szoktassuk le arról hogy mindent tönkretegyen?

Benti cica, ivartalanított 7 hónapos kandúr.


2018. dec. 18. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk két cica van kiskoruktól velünk élnek szoba macskák. Amíg albérletben voltunk velük nem tettek kárt semmibe talán a függönyben volt pár szál meghúzva. Most vettünk házat itt az új bőrkanapé már most tele van köröm nyommal, a baromi drága étkező székből húzkodva van ki a szál :( nem direkt csinálják csak ahogy futkoznak játszanak rajtuk ilyen lesz én is nagyon el vagyok keseredve. Esetleg a távol tartó spray működhet?
2018. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kaparófát kenegesd be macskamentával. Tedd a kanapé mellé.

A többi bútort meg, amit kapar egy kis eukaliptuszos-citromos-ecetes vízzel fújd be. Az ecet miatt az ő illatanyagai eltűnnek, a másik kettő pedig nem a kedvenc parfümének az alapanyaga. Nálunk még a levendula is működött, bár annak az illatanyagára vannak èrzékeny cicàk is, így előbb teszteljètek :)

2018. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Dehogy, szét is rúgtam volna a kis seggüket. Van kaparófa, azt kaparták meg a mostani néha elkezdi rágni a papucsot. Ha nem kell neki a kaparófa akkor valami nem oké vele. Nézd meg mit szeret kaparni és ahhoz hasonló anyagú/helyzetű kaparót adj neki. A cuccokat meg fújd le valamivel aminek utálja a szagát, nálunk ez a mentolos testpermet :D 7 hónaposan amúgy is kis hülyék még, ilyenkor fokozottabban kell rájuk szólni ha valamit csesztetnek amit nem szabadna.
2018. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Más típusú kaparó kell, nem minden macska szereti ugyanazt.

A mi macskánk is szétkapta az ágy oldalát pillanatok alatt, én meg vergődtem, hogy hiába a macskamenta vagy minden egyéb trükk, játékkal odaszoktatás vagy odacipelem és megmutatom, a kaparófa akkor sem érdekelte.

Nálunk a kaparóágy volt a megoldás, vagyis olyan kaparható felület, ami vízszintesen a földön van. Illetve kartonkaparót választottunk, mint kiderült, a szizál durva az ő kényes mancsának... :D ezért nem használta. Véletlenül adta a tippet egy srác az állatkereskedésben, én ilyenről még nem is hallottam előtte.

De tény, mióta megvan ez, a macskát nem érdekli egy bútor sem.


Ha nem válik be az aktuális, kísérletezni kell! Hiába a menő cicavár, ha a macskának nem jön be... mi is kaptunk ajándékba azóta olyan magas várat, ami mellett ki tud nyújtózni teljesen, de az se érdekli. Van ilyen.


Emellett szobacicának havi szinten illik vágni a körmét, mivel kaparón sem tudja annyira koptatni, mint kéne. Az is nagy segítség.

2018. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!