Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem a nyolc...

Hogyan neveljem a nyolc hónapos cicám?

Figyelt kérdés

Ezt a kiscicát születése után egy hónappal fogadtam be. Testvére csak egy volt, de nálunk már volt egy három éves hím. (A szóban forgó kiscica nőstény) Teljesen tanulékony és eléggé együttműködő. De mostanában ahogy elkezdett "kamaszodni" néha úgy eldurran az agya, hogy ráveti magát a kezemre/lábamra és csípi, harapja, karmolássza. Olyan erősen rákapaszkodik, hogy alig bírom letépni magamról. Nálunk születésem óta vannak macskák, ezért tom, hogy ez nem támadó jellegű cselekedet. Csak nem érti meg, hogy én nem vagyok olyan strapabíró mint egy másik macska. Ha pedig már annyira fáj, hogy kénytelen vagyok megpofozni, ő azt is játéknak titulálja. A kezem úgy néz ki mintha beletettem volna egy daragépbe. Folyamatosan új sebek keletkeznek a cicámnak köszönhetően. Hogyan szoktatsam le erről?

A válaszokat előre is köszönöm és bocsi, ha helyesírási/fogalmazási hibát találtok.


2018. dec. 17. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom benti a cica. Semmi képp nem szabad vissza támadnod. A körmei végéből nyugodtan le lehet vágni, hogy ne tudjon mély sebeket okozni. Amikor durváskodik, akkor ne foglalkozz vele, hagyd magára, hogy tudomásul vegye erre a viselkedésre nem vagy vevő. Foglalkozz a cicával, hogy ki tudja élni a vadász ösztönét. Pálcára kötött játékkal, szőrme egérrel, csörgős labdával kösd le a figyelmét.
2018. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva van már? Ha még nincs, sürgősen pótold.

Amúgy nevelni nagyon macskát nem lehet. Ne játssz vele ilyet, hagyd ott vagy játssz vele valamilyen eszközzel, ne a puszta kezeddel.

2018. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogd meg a grabancànàl és a fejèt kezd el lefelè nyomni óvatosan. Esetleg a gerince mentén szorítsd le és úgy könnyebb leszedni. Ne okozz neki fàjdalmat egyik mozdulattal se. Ilyenkor a termèszetes ösztönèt kell kihasználni, hogy fèl a gerince elroppantàsàtól ezért egy pici fogás hatásàra is enged. Tudom, hogy szemétsègnek hangzik, de a mi 6kilós macskànkat csak ezekkel lehet leszedni a “prédának” titulàlt kezekről.

Ezutàn nèzd levegőnek. Majd egy 10perc utàn kezdj el vele játszani. Ha megint téged támad, akkor megint jàtszátok ezt el.

2018. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!