Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónapos korában engedhete...

Hány hónapos korában engedhetem ki az udvarra a cicát egyedül?

Figyelt kérdés

Üdv!

Ma lett egy több mint 2 hónapos cicánk.

Nagyon aranyos, amikor elhoztuk egy percig sem sírt, először meg volt szeppenve aztán 5 perc után már játszott velem és nyalogatta a kezem. Egyáltalán nem hiányzik neki se az anyja se a testvérkéi.

Akitől elhoztuk az anyjával és a testvéreivel mindig kinn voltak az udvaron, kertben, de néha benn is voltak. Szóval az anyja szerintem megtanította pár dologra.

De viszont most csak a házban van. Az előszobában alszik. Nem maradhat itt örökre.De nagyon nem merem kiengedni éjszakára, se napközben egyedül. Hátha nem talál haza, vagy megöli egy kandúr :S . Szóval szerintetek hány hónapos korában engedhetem ki bátran egyedül az udvarra? Vagy hagyhatom kinn éjszakára?



2018. jún. 10. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem szeretnèd annak kitenni, hogy elüti egy autó, megmérgezik, megveri egy másik macska/ember akkor ne engedd ki. Persze ha van macskabiztos kerítésetek akkor nem szóltam.
2018. jún. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 6 hónaposan, ivartalanítás után mertem kint hagyni az udvarban először egyedül. Éjszaka még most is bent alszik. A műtét előtt is már ismertettem vele a kinti világot, eleinte hámmal vittem ki, megmutattam neki a területet. Jó időben valóban nem könnyű bent tartani, főleg, ha a tiéd már volt kint korábban. Fontos, hogy kötődjön hozzád, szeretgesd sokat, és hogy megtanulja a nevét. Az enyém már bejön hívásra mikor este ajtózárás van.
2018. jún. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az a macskabiztos kerítés 1-es? 2 méter magas és be van kenve zsírral?
2018. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as akár egy egyszerű drótháló ami befelé hajlik, vagy sima görgők a kerítés tetején. Googlizz rá, rengeteg alternatíva van. A macskákra is érvényes, hogy köteles a gazdi a saját telkén belül tartani. Ha nincs macskabiztos kerítés, akkor tartsd bent. Ha egyik alternatíva sem megfelelő, akkor nem kell macskát tartani. Rengeteg veszély fenyegeti a szabadon kóborló macskákat, èn nem tudnék nyugodtan aludni úgy, hogy nem tudom mi történik este a macskámmal, és a szerencsére bízom, hogy életben lesz-e reggel.
2018. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!