Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cica nem akar inni,...

Ha a cica nem akar inni, megoldás lehet, ha adok neki mindennap laktózmentes tejet vagy kecsketejet?

Figyelt kérdés
Szokott kapni nedves tápot is, de soha nem iszik, szó szerint. Pedig mindig cserélem neki, viszont a teet imádja,csak tudom, hogy a sima nem jó nekik, így ha laktózmenteset kapna vagy kecsketejet, persze nem sokat, mondjuk napi 1dl-t, az oké lenne?
2018. máj. 31. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Nem! Milyen gazda vagy te? Nem iszik a macskád, erre nem elviszed orvoshoz, hanem tejjel kínálgatod?!
2018. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Az oké lenne (nem úgy, mint az első válasz).
2018. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kiskora óta ilyen, hogy nem iszik vizet. A doki szerint vannak ilyen macskák, adjak neki folyadékosabb ételt is, ne csak száraz tápot.
2018. máj. 31. 21:22
 4/6 kispotzak válasza:

Az első válaszolónak szerintem sosem volt macskája...


Vannak cicák, akik nagyon keveset isznak (vizet). Ha a doki szerint ő is ilyen, akkor tényleg a nedves táp a legfontosabb, abban van annyi folyadék, hogy elvileg elég legyen.


Víz: én azért kiraknám neki mindig. Figyelni kell rá, hogy friss legyen a víz, a cicák érzékenyek erre, az állott, koszos vizet nem isszák meg.


Tej: valóban a legtöbb cica laktózérzékeny. Ezt elég könnyű letesztelni, ha ő is az, hasmenése lesz a normál bolti tejtől... Megpróbálhatod úgy is, hogy vizezett tejet adsz neki először.

Állateledel-boltban lehet kapni kifejezetten cicáknak való tejet, drága, de szeretik és jó nekik.

Laktózmentes tej: gondolom, az is jó, szerintem a fenti is az :)

2018. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tejet semmi kèpp ne adj neki! Hasmenèse lesz! A cica ha akar fog inni! Nem kell rà erőltetned! Maximum adj neki màjat! Pl csirkèt! Abban nagyon sok a vitamin ès a FOLYADÈK!
2018. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sosem volt macskám? :D Jelen pillanatban is 5 macska gazdája vagyok, de nem volt az életemnek olyan szakasza, amikor ne lett volna legalább 3.
2018. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!