Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom a cicámat megtaní...

Hogyan tudom a cicámat megtanítani, hogy ne bántsa a szobanövényeket?

Figyelt kérdés
Hiába pofozom meg ilyenkor (csak óvatosan, mint az anyja) abba hagyja egy darabig, aztán megint csinálja. Saját érdekében is jó lenne, némelyiknek mérgező a tejnedve, nem lenne túl jó, ha ráfolyna.
2018. ápr. 26. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Én a kutyusomat úgy szoktattam le a szobanövények csodálásáról,hogy kaktuszt tettem oda ahol jól eléri.Miután beleharapott a tüskékbe,már félt a virág álvány közelébe menni.Még ha véletlen a labdája oda gurult kérően nézett,hogy vegyük ki onnan.

Talán a cicánál is beválna.Bár a cicák nem tanulnak a saját kárukon,de egy próbát meg ér :)

2018. ápr. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Csocsálásáról****
2018. ápr. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kölyök még, vagy már felnőtt? Nekem az egyik pálmaszerű növényemet ritkította pár hónaposan, de a rendszeres ráüvöltés, hogy NEM!! végül segített, leszokott róla. Első szóból nem értenek a cicák, sőt másodikból sem, de nevelhetőek ők is türelemmel. A növény a hálószobában van a komódon. Reggelente arra ébredtem, hogy azt tépkedi, de rohadt álmos voltam, hogy azonnal kipattanjak az ágyból oda csapni. Ezért az éjjeliszekrényről papírzsepit fogtam a kezembe, gombócot gyúrtam belőle és azzal kezdtem dobálni és közben mondtam neki, hogy nem, nem, nem. Egy idő után már rám nézett, mikor kezdte megközelíteni a növényt, és már elég volt határozottan egyszer elmondanom, hogy NEM.
2018. ápr. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Vagy flakonba ,toltesz vizet,és lespricceled vele, vagy ujsagpapirral a fenekere csapsz. Nem faj csak hangos.
2018. ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Rácsapsz egyet amikor rajta kapod és kész.
2018. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
csak számomra evidens hogy nem tartok a cicám számára mérgező növényeket???hihetetlen..
2018. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Hát mondjuk szabadulj meg a növénytől a macska pofozása helyett??!!már inden idiótának lehet állata ezt nem hiszem el.....
2018. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak itt válaszok...

A legbiztosabb ha kiselejtezed, elajándékozod stb a mérgező növényeket, listák vannak az interneten, helyette biztonságos növényeket kell választani.

Be lehet fújni a növényt és a cserepet távoltartó spray-vel is.

Illetve ha csócsálja a növényt, nem spriccelni kell, hanem hangos NEM!-et mondani, tapsolni (nem szeretik a hirtelen hangot), esetleg megfogni a trakójánál és megemelni, mondani neki, hogy nem, nem, nem.

2018. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!