Macskánál is van bélcsavarodás?
A rohangálás nem baj. Én azt tapasztaltam, hogy esetleg kakilnia kell ilyenkor.
A macskánál arra kell figyelni, hogy ne vegyen a szájába olyan dolgokat, amiket nem kéne, pl. a régi mese, hogy a macska a fonalgombolyaggal játszik, és az összes létező madzag, cipőfűző, meg ilyenek. Az a gond, hogy a nyelve recés, ezért pl. a fonal megtapad rajta, és ezért lenyeli. (nyilván a cipőfűző ehhez túl nagy, de olyan sztorit ennek ellenére már olvastam). Na és így okozhat bajt. (a fonal nyilván csak példa, mert ismert).
Egyébként a macskák úgy szeretik, ha többször esznek keveset. Eleve nem falnak úgy, mint a kutyák, és nem esznek meg egyszerre akkora adagokat.
Nálunk a macsek simán betermeli egyszerre, amit kap, persze jogos, töredéke ez a mennyiség annak, amit a kutya eszik. :)
Erről a rágcsálósdiról még nem hallottam, köszönöm az infót és a választ is! :)
Nagyon igaza van az első hozzászólónak, és sajnos nagyon kevesen ismerik ezt a fonalas-cicás dolgot, de nagyon kell rá figyelni!
Ami a kérdésedben van viszont: szerintem Te a gyomorcsavarra gondolhattál, nem?
Az cicáknál valóban elég ritka, konkrétan én még egy ilyen esettel sem találkoztam.
A gyomorcsavar jellemzően nagy méretű, mély mellkasú (pl dog-ok) kutyáknál fordul elő, cicákra ez nem jellemző.
Igen, erre gondoltam, nem is értem, miért belet írtam... :)
Régen golden retink volt, tudom, hogy csak a nagyobb testű kutyáknál jellemző, a cica őrültködése kapcsán ugrott be, hogy nehogy baja legyen evés után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!