Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félek a barátnőm macskájától,...

Félek a barátnőm macskájától, mit tegyek hogy megkedveljen?

Figyelt kérdés
Most költöztünk össze a barátnőmmel,minden rendben volt 2 héttel ezelőttig,amikor ő befogadott az utcáról egy kóbor macskát(hazaállított vele csak úgy),még kölyök elvileg kb 4-5hónapos. Voltunk vele orvosnál is,igazából beleegyeztem hogy maradhat mert megsajnáltam meg tényleg cuki. A barátnőmmel. Engem valamiért utál pedig sosem bántottam,sőt mindig kerestem a társaságát,simogatni próbáltam, de egyszerűen valamiért utál. Állandóan megkarmol,fúj rám,harap. "Férfiasan" bevallom hogy félek tőle kicsit... Pedig jutalomfalatot is adok neki bár nem érdemelné meg :D tegnap este, konkrétan vaksötétben, a szekrény tetejéről a nyakamba ugrott,azthittem hogy 25 évesen szívrohamot kaptam. A barátnőm szerint csak játszik. Hogyan tudom "rávenni" hogy velem is normálisabb legyen? Én szívesen játszok/játszanék vele, de ez nem játék nála mert tényleg erősen karmol és tiszta seb vagyok. És nem lehet rám azt mondani,hogy érezhetően utálom a macskákat,mert nem így van! tény,hogy kutyás vagyok inkább,de semmi bajom a macskákkal:) Nem akarok megszabadulni tőle,semmi ilyesmi.vagy reménytelen a dolog?

2018. márc. 27. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fél Tőled mert mint mondtad kóbor volt,és lehet bántalmazta egy szintén férfi. Próbálj vele játszani. Madzag végére kötsz valamit és húzod neki..ő meg szalad utánad. Vagy a bnőd ölében van a cica és úgy simogatjátok közösen.
2018. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 héttel ezelőttig kóbor macska volt (születnek tél elején macskák? hm), nem csodálom, ha a kemény élet miatt nem tündibündi házikedvenc rögtön...


Idővel bizonyára sokat fog szelídülni. Az ember egy friss, még nem szelíd macskát nem simogat, ha az láthatóan nem akarja. Ha speckó fajta, az rosszabb, mert nem tiltakozik, aranyosan megvárja, hogy felvedd, majd szétkarmol. Ilyet még saját macskánál nem tapasztaltam, csak idegennél.


Szerintem ne erőltesd a dolgot, majd a barátnőd megszelidíti s akkor jobb esélyeid lesznek.

Én még nem láttam macskát, amelyik a jó bánásmódtól ne szelídült volna meg, egyetlent igen, de azt a saját gazdái iszonyúan keményen tartották, mi csak etettük, illetve a sajátunkat etettük, az pedig jött, elverte őket és megette az ételt. Szüksége volt erre, ha életben akart maradni a gazdáinál, rendes etetés nélkül, olykor bezárva ("fogja meg a padlás egereit"). Na az megfogta a nagy patkányokat is, igazi harcos volt. Szerintem sose szelídült volna meg, de ő több éves macska volt. A kölyöknek valószínűleg menni fog. Persze nem 100%, hogy akármikor megsimogathatod majd, vannak olyan személyiségű macskák, akik nem szeretik, ha macerálják őket. De erre kicsi az esély, a legtöbb macska aranyos, bújós, dorombolós, imádja a figyelmet. Sok macskát szponzoráltam már, akik (fiatal) kóborként kezdték és mind kifejezetten aranyos lett, anyámnak volt egy kényesebb, de az sem karmolt, csak nem volt oda a gyakori simogatásért.

2018. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi ! remélem amúgy hogy csak idő kérdése, de nekem fura hogy velem ennyire más,mint a barátnőmmel. nem hiszem hogy azért mert pasi vagyok pl, mert az orvossal is szelid volt .

mindig tök lassan közelitek felé,semmi hirtelen mozdulat,nehogy megijedjen,stb de így is odakap. de már a hangomtól is kivan,úgyérzem :D parfümöt azóta direkt nem is hordok nagyon, mert olvastam hogy az is zavarhatja.

2018. márc. 27. 11:57
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Vágjátok le a körmét és akkor nem tud karmolni. A kóbor macskáknál ez megszokott viselkedés, kell neki egy kis idő amíg megszelídül, nem kell erőltetni. Egyébként általában a férfiaktól jobban félnek, talán a mélyebb hang vagy nagy termet maitt.
2018. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan fél tőled! Próbálj kicsit távolságot tartani, ne akarj mindenáron haverkodni vele! Várd meg, amíg ő kezdeményez, ha megszokja a helyet, látja hogy nem bántod, majd ő fog dörgölőzni hozzád. És még egy: ne szemezz vele, nem is kell észrevenni őmacskaságát /csak fél szemmel figyeld/, mert a szemkontaktus macskáéknál agressziót jelez.
2018. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5,Köszi,ezt jó tudni!!! Észre is vettem hogy baromira kitágul a pupillája,ha a szemébe nézek! félelmetes
2018. márc. 27. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is ezt csinálta kóbor macskaként befogadott kiscica, még nagy korában is.De ő a család minden tagjával. Ránk ugrott és tépett, harapott, karmolt.Már én is féltem, holott évek óta tartok cicákat, imádom őket, több is van, de ilyen sosem volt.Máskor meg bújós, kedves volt.Ha csak veled ilyen, akkor tényleg férfi bánthatta, türelemmel változik majd, ha szereted, játszol vele, finom falatok, stb. De nem erőltetve.

Nálunk valamit javított az ivartalanítás, azóta nem olyan vad, csak ritkán támad.És javított az is, hogy a többi cicával lett együtt,és velük játszhat, és néha ő is "kikap" tőlük, tehát rájött, nem jó agresszívnak lenni, mert a többi macsek visszaadja.

2018. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ignoráld. Tégy úgy, mintha ott se lenne.


Sok ember nem szereti a macskákat, és mégis panaszkodnak, hogy a macsek mégis rájuk mászik, ha többen vannak egy szobában.


Mert az a viselkedés nagyon tetszik nekik :)


Ne nézz a szemébe, az kihívó viselkedés - pláne ha az utcáról jött, élesben is tapasztalhatta. Ha rád néz, pislogj nagyokat, és kapd félre a tekinteted.


Ne közelíts hozzá, hagyd hogy ő menjen oda hozzád.


Pont mint a kis herceg és a róka :)


Beszélj halkan és lassan ha a közelében vagy. Ha simogatod, csak a hátát simogasd,fejéhez-farkához-lábaihoz, de főleg a hasához ne érj.


Adogass neki finomságokat a kezedből :)


Én is úgy gondolom, hogy valami paraszt hímnemű bántotta, és ezért gondolja rád azt, hogy "ha az olyan volt, akkor valószínűleg ez is olyan"


Szép lassan formálj bizalmat kettőtök között, ha megnyílik akkor már nem lesznek érvényesek ezek a "korlátozások", és lesz egy angyali cicád :D

2018. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rossz tapasztalatai vannak a férfiakkal. Szerintem ez el fog múlni, csak nagyon sok türelem kell hozzá. Kezdetnek a barátnőd levághatná a karmait, hogy ne vérezz folyamatosan. :D ne erőltesd rá magad! Azt csinálhatnátok pl, hogy te adod neki a kaját, te veszed át az etetését. Néha megpróbálhatnád odacsalogatni magadhoz valami nasival. Eleinte ne próbálj meg hozzányúlni, szépen fokozatosan! :)
2018. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Képzeljétek,azóta sokkal jobb a helyzet!

Én adom a kaját neki,minden nap, meg nem nyomulok soha,megfogadtam a tanácsotokat, és ma reggel odabújt hozzám és dorombolt!!

És tegnap este is játszottunk már. Még van bennem azért egy kis félelem de már jobb a helyzet. Követ mindenhová,de nem támadó jelleggel

2018. ápr. 2. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!