Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macsak főút mellett?

Macsak főút mellett?

Figyelt kérdés
masfel eve halt meg az elozo cicank es most érezzük ugy h keszenallunk egy masik cicara. az elozo tobb mint 10 evig elt es betegsegben halt meg, nala volt h egyszer atszokott a fout masik vegere es megcsapta egy auti de hal istennek "csak" santitott miatta egy darabig nem lett semmi komolyabb baja, es igy megtanulta h ott veszélyes es soha nem ment arra, kandur volt mellesleg. es felek h az ujmacskaink, mert ketto lesz nem lesznek ilyen okosak, felek nehigy elussek oket, azt viszint nem szeretnenk higy csak bent legyenek, kertes hazban lakunk, kell nekik a szabadság. van esetleg valami mod hogy megtanitsuk nekik hogy oda nem szabad menni, vagy nem is tudom?

2018. márc. 24. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy macskabiztos udvart csináltok, de a póráz szerintem jobb megoldás. Ott nem tud véletlenül sem elszökni.

Megtanítani nem igazán tudjátok nekik. Vagy megint baj lesz, vagy megelőzitek :(

2018. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a macskabiztos udvar egyaltalan nem kivitelezhető sajnos, a porazon meg nem erezne magat megintcsak bezartnak?
2018. márc. 24. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem.

ivarosak lesznek?

2018. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha minden igaz egy fiu es egy lany lesz, testverek es a lany biztisan ivartalanítva lesz, a fiu nembiztos
2018. márc. 24. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem, mert ha ivaros a kandúr, "szeretne" majd csavarogni. Keresik a nőstényeket, illetve a területüket védik. Gyakran verekedhet más kandúrokkal, ezzel rengeteg veszélynek lesz kitéve, illetve van, hogy hetekre-hónapokra is eltűnhet. Ezek bele vannak kódolva a cicákba, az ivartalanítással megoldható ezeknek az elkerülése.

Én javaslom hogy maradjatok a póráznál, a cicáknak is jobb lesz, meg nektek is, hogy nem kell azon idegeskedni, hogy vajon hova tűnhetett, baja esett-e.. :/

2018. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
A kandúrt is mindenképpen ivartalanítasátok, igy kevésbé mászkál el. Hát, nagyon nem tudod meg akadájozni, hogy ki menjen s el üssék. Vagy bent tartod, vagy esetleg valami kifuto épitése?
2018. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod nekik megtanítani, hogy ne keljen át az úton.

Vagy bent tartod és csak felügyelet mellett engeded ki őket az udvarra, vagy macskabiztos kerítést csináltattok, vagy elfogadod, hogy a cicák el fognak csatangolni és egy főút mellett nemigen van esélyük a hosszú életre.

Mi is forgalmas út mellett lakunk, nincs macskabiztos kerítésünk, ezért csak olyankor jöhet ki a cica, ha mi is kint vagyunk. A pórázt nem tudtuk vele megszerettetni, így szabadon van az udvaron. Rajta tartom a szemem, de nem is nagyon akar kimenni az utcára.

Én nem szeretnék arra a látványra hazaérni, hogy a cicám, akit szeretek elütve fekszik az út szélén. Vagy eltűnik és soha nem tudom meg, hogy mi történt vele.

2018. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!