Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskautáló kutya mellett...

Macskautáló kutya mellett kiscica tartásra van esély?

Figyelt kérdés
Egy 6 éves kutyáról van szó, sajnos már több macskával is végzett, kivéve az egyik szomszédéval, azt valamiért elviselte. A cicát nem a kutyával tartanánk a kertben, hanem a lakásban, illetve a házba több helyre is tervezek kaput, ha esetleg véletlenül beszokne a kutya valakivel, akkor se érintkezzen a két állat. Szerintetek van esély, hogy ez működjön? MC cicáról van szó, így maximum kis korában félteném, kifejlett korában nem hiszem hogy ártana neki a kutya. Kérdés, hogy addig vajon megoldható e ez a különválasztás. Persze az összeszoktatást is megpróbálnám.. De arra kevesebb esélyt látok.

2018. márc. 21. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 2 macskám van bennt a házban a kutya meg kinnt és utálja a macskákat szóval ez így működik. Az összeszoktatást én is probáltam de nem ment. Ha a kutya bemegy valahogy a házba akkor a macska úgyis elbújik egy olyan helyre ahol a kutya nem tudja bántani.
2018. márc. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Én csak negatív példákat láttam, ezért lebeszélnélek! ... ha tudnálak :(
2018. márc. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is ilyen kutyám van.


Férjem felvetette, hogy a garázsba tartana macskát az egerek miatt. De nem engedtem neki, mert egyrészt nem élheti le az életét a garázsba zárva, másrészt ahogy kiteszi onnan a lábát, a kutya levadászná. Így nem.


A szomszéd macskával csak a kerítésen keresztül haverok, szemtől szemben biztos támadná. De szerencsére az a macska tart a kutyától, így sosem jön át.

2018. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk nálunk a cica így is úgyis bent élne, egyrészt mert fajtiszta cica lenne, másrészt pedig 4-5 éven belül párommal tervezünk onnan panelba költözni (szüleim háza, kutya marad ott),így a benti létet kell megszoknia.

Én is az elbújásban bízok, illetve hogy felnőtt korában nem lesz sokkal kisebb a kutyánál, akkor már több esélye van egyrészt bárhova felugrani, másrészt elijeszteni a kutyát. Csak pici korában félek, hogy mi van ha egyszer valaki össze engedi őket véletlenül... Bár emiatt tervezek két helyre is zárható, rácsos fa kaput, így talán biztonságos lenne.

2018. márc. 21. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Én így szoktatta őket össze, mert így olvastam egy könyvben:

Az elején két külön szobában vannak és NEM látják csak hallják egymást, pár nap/hét múlva mikor a kutya alszik a macskának megmutatom a kutyát. Aztán fordítva: A kutya nézi meg a macskát. Többször meg kell ismételni.

Remélem neked is bejön ez a trükk, de nem 100%.

Sok sikert!

2018. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem ismerkedik meg a macskával, persze, hogy megöli majd.


Nekünk tacskónk volt, de a tesóm akart cicát. Hoztunk is, egy ideig folyamatosan szoktattuk őket. Kemény dió volt, mert a kutya ugatott, a macska fújt, néha mindkettő megijedt egymástól.


A kutyus kapott szájkosarat, pórázt, apa meg vastag kesztűben tartotta a kiscicát... Aztán a cicust kitettük a garázsba, ahol a kutya nem érhette el, de az illatát, a hangját érzékelte, stb.

Egy hónap alatt teljesen összebarátkoztak, de nem volt sétagalopp :D


3 éve vannak így, a macsek csomószor a kutyán alszik, a kutya megvédi őt másik cicáktól, egymás táljából esznek, és egy agresszív megnyilvánulás sem volt a másik felé tőlük.

2018. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel MC-t írsz, hogy kifejlett korában nem féltenéd, nem tudom, mekkora a kutya. De úgy elroppantja a gerincét, hogyha akarja, hogy na. Írod, hogy több macskával is végzett. Én nem kísérleteznék élő macskákon. Nekem macskám van. Fél, stresszel a kutyáktól. És én kertes házban biztosítanék levegőzést a macskának egy kifutóban, vagy megfelelő neveléssel attól függően mekkora a kert, egy macskabiztos kerítés mellett a kertben. Levegőzés nekik is kell.

Értem, hogy szeretnél macskát, de nem ér még rá a dolog, ha nem tudod garantálni a biztonságát?

Egyébként: ha nem találkoznak is, érezni fogják rajtad, a családon a másik szagát. A macska a kutyaszagot és fordítva. A macska stresszelni fog. Ettől felléphetnek viselkedészavarai (úgy, hogy sose látja a kutyát, mégis ott a szaga, meg megérzi esetleg a jelenlétét, pl. ott liheg az ajtóban), és betegségek is kialakulhatnak. Az MC sem öt perc alatt nő fel, írod, hogy "kifejlett korában nem hiszem hogy ártana neki a kutya", hát ez nem hangzik olyan biztosan.

2018. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!