Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnam a macskamat...

Hogy tudnam a macskamat Németországból Magyarországra szallitatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Haza szeretnék költözni, de telekocsis megoldast nem szívesen választok macskával. Esetleg vonaton utazhat velem? Vagy valami megbízható olcsó megoldás? Repülőre nem szállok!:D
2018. jan. 29. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
útlevele van?
2018. jan. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1%

Szia! A vonat tűnik a legjobbnak. Foleg, ha fülkés a kocsi. Akkor ki is engedheted, nem kell bezárnod végig a dobozba. Ha kutya szállítható, akkor macska is. Legfeljebb valami kiegészítő jeggyel.


Tervezheted úgy is az utat, hogy 3-4 óránként megállsz. Elég sűrűn járnak berlin és münchen felé is a vonatok.



Unión belül szerintem nem kell útlevél. A macskád teljes jogú európai állampolgár :) Kivéve, ha sziámi vagy orosz tarka.


Ha jól tudom, a perzsák utaztatására a migránsszervezeteknek külön csomagjai vannak :). Szerintem azért ne szerbia felől próbáljatok bejönni az országba :))

2018. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen van útlevele:) mentett kiscica.(keverék) De oltva van es chippeltetve. Köszönöm a válaszokat:)
2018. jan. 29. 09:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De kell utlevel!!!!! Az allatorvosod kiadja
2018. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Macskát vonaton -hordozóban- elvileg díjmentesen szállíthatsz. De mindenképp nézz utána azért, lehet hülyeséget írok.
2018. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kell útlevél a macskának unión belül is, rosszul írták előrébb! Az embernek nem kell :). De mivel van, ez megoldott.

Facebookon rengeteg olyan cég van, aki mikrobusszal menetrend szerint közlekedik külföldi városok és Magyarország között Németország-Magyarország viszonylatban is. Honlapja is van a legtöbbnek, rá kell keresni, "személyszállítás Németországból" így kiadja google. Hogy állatot melyik szállít, és hogy, azt nem tudom fejből. Azt hiszem, a vonattól olcsóbb, hogy a macskának jobb-e, azt nem tudom.

Azt még nem sikerült elképzelnem hogy vonaton, ha nem fülkés a vonat, hogy lehet kiengedni a macskát. Nehéz ügy mindenesetre, valahogy biztos átvészeli.

[link]

2018. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az útlevél önmagában nem elég, az érvényes veszettség oltás a lényeg. Ha az megvan, akkor szállíthatod akármivel, az adott közlekedési társaság szabályzatát kell megnézni. Az utazás előtt jobb ha kicsit koplaltatod a macskát, és ha stresszes típus, akkor állatorvostól kérhetsz neki enyhe nyugtatót.
2018. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!