Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hete ivartalanítottunk...

2 hete ivartalanítottunk nőstény cicánkat, és maradt benne varrat. Még mindig nem forrt be teljesen a pocakja és a varrat helyén gennyes is. Fertőtlenítem folyton neki de még mindig olyan. Ki kell szednem a benne maradt varratot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvos mit mondott? Vissza kell mennetek varratszedésre? Ha nem mondott semmit erre vonatkozóan akkor inkább hívd fel és kérdezd meg. Nekem vissza kellett mennem a cicával a műtét után 1-2 héttel, akkor szedte ki a varratokat.
2018. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
10nap mulva vissza kellett volna vinned varratszedésre és kontrollra. Jelenleg amit kéne tenned, most visszavinni. Nem tréfa, ha két hét után gennyedzik.
2018. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos hogy feszívódó varrat,és hogy 1 hétig vigyázzatok hogy ne szedje le a sebtapaszt.
2018. jan. 15. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az állatorvosod pancser. Nézesd meg egy másikkal. Nem szabadna gennyesnek lennie. Az én lány cicámnak egyáltalán nem volt gennyes a műtét utáni nap se.

Gallért vagy ruhácskát kapott a cica, hogy ne tudja nyalni magának? Mert ha nyalogatja, akkor azért nem tud gyógyulni.

Mivel fertőtleníted?

2018. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ruhát raktunk rá és betadinnal átitatott ragtapasz van rajta.
2018. jan. 15. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegyél rá gallért és vidd el egy másik dokihoz is akár, vagy ahhoz aki műtötte.

Te ne szedj ki semmit házilag, főleg ha nem biztos,hogy felszívódó vagy sem.

Ha nem felszívódó a varrat, akkor kb 1 perc alatt kiszedi egy hozzáértő orvos,asszisztens.

De a gennyesedés gond szerintem, nálunk nem volt semmi ilyen.

2018. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te IQ bajnok!

Azonnal orvoshoz!!!

Elgennyesedett a seb, ne otthon betadinozd!!!

Nem feltétlen az orbos hibája azonnalbissza kellett volna vinni, ha láttad baj van! Holnapreggel telefon, doki és vinni, ha azt akarod, hogy életben maradjon!

Ezt állta is volna az ivartalanítás költsége (nem akarom kimondani)

2018. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gazdis cicánál nem szerencsés a felszívódó varrat, ez igazából a kóboroknál praktikus. Ha a varrat túl sokáig marad benn, egy idő után már az gátolja a sebgyógyulást. Ennyi idő alatt már mindenképp össze kellett volna forrnia a sebnek. Mihamarabb vidd vissza állatorvoshoz!
2018. jan. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!