Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kakil eleget a macskám?

Nem kakil eleget a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott cicám, öreg kandúr. Nem neveltem alomra, 'szól' ha ki szeretne menni, a dolgát is ilyenkor végzi. Eddig normálisnak gondoltam a mennyiséget (sosem volt előtte macskánk), azonban mostanság láttam pár videót ahol a gazdik kiemelik, hogy a cica kajálás után mennyi idővel megy kaksizni. (15-30 perc átlagban) A miénk rendszerint órákig alszik egyből evés után, van, hogy napi egyszer van csak kint, de nem sokat, egyből be is jönne a házba. A súlya egyébként normális és állandó, bundája fényes és tömött, bőre egészséges. Oltott, féreghajtott cica. A napi menüje általában:

-3 alutasakos eledel (egyenként 100 gramm)

-száraztáp igény szerint, mindig van neki elöl, ebből napi 1-2 maréknyi amit elropogtat (rosszak a fogai sajnos)

-1-2 deci tej (állatorvos tud róla és bele is egyezett, nem megy tőle a hasa és vizet kezdetektől fogva nem issza meg)


Ezután egyből alszik, akár egész nap. Ma is egyszer ment ki. Aggódnom kéne, nem kevés ez?


2017. dec. 22. 21:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem ezt kérdezted, de eszembe jutott a pisiléssel kapcsolatban, hogy az idős cicák hajlamosak a vesehomokra, vesekőre.

Ezt meg lehet előzni Uro-Pet paszta rendszeres adagolásával.

[link]

A cicák számára jó ízű, szívesen elnyalogatják.

Kérdezd meg az állatorvosotokat, hogy mi erről a véleménye, nekünk nagyon hasznos volt!

2017. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!