Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet még kevésbé félénk a cicám?

Lehet még kevésbé félénk a cicám?

Figyelt kérdés

Egy barátomnál születtek kiscicák, és elég rosszul, szinte semennyire sem lettek szocializálva. Most körülbelül pont a kritikus 12. hétnél járhatnak, és azt olvastam hogy azután már egy félénk cica sem lesz bújós.

Szóval van a barátomnál egy kiscica, akit szeretnék örökbe fogadni, már háromszor találkoztam vele, először kis vonakodás után nyugodtan feküdt az ölemben, másodjára el is aludt, aztán két hétig nem volt alkalmam menni. Ma mégis meglátogattam és ezúttal nem volt hajlandó szépen nyugodtan pihenni, hanem kimászott az ölemből és kissé arrébb mindig leült.

Utána elkezdtem megfigyelni, és a következőket láttam:

- A testvéreihez képest elég félős, és némileg kisebb is.

- Mondhatni bamba, nehezen kelti fel a játék az érdeklődését, de ha igen is, akkor sem támadja le erősen, csak egy kicsit játszott a labdával ami nem is nálam volt hanem külön.

- A múltkori esetek ellenére most nem nagyon engedte, hogy simogassam, kinyújtott kar látványára elhúzódott (kivéve mikor szopcsizott)

A kérdésem az lenne, hogy ha hazahoznám, lehetetlen lenne ezen a félénkségen változtatni? Amennyi időt csak lehetne vele töltenék, de így tulajdonképpen nem is úgy viselkedik, mint egy cica, hanem mint egy visszahúzódó kis szobor. Szóval hiába olyan szép, ez a tulajdonsága kissé elvette a kedvem a befogadástól. Most körülbelül két és fél hónapos lehet vagy több, a személyisége örökre ilyen marad? Ha van rá esély, hogy nem, mivel segíthetnék ezen a folyamaton? Amikor ma délután már huzamosabb ideig egy légtérben voltunk, a játék láttán közelebb jött és mikor felé nyújtottam a karomat, nem húzódott el. Bár nem volt olyan közel, hogy meg tudjam érinteni.

Nagyon szeretném, ha a macskám bújós, kedves lenne, de külsőre meg számomra ez a cica a legszebb mert egyszerűen beleszerettem. Még ha lenne is egy hasonlóan szép cicám, akkor is hozzá hasonlítgatnám, ami felesleges lenne.



2017. júl. 11. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy bántalmazott cicát(kb.3-4ónapos)erre még az is rá tett hogy egy kis dobozba hozták ahová még lyukat sem vágtak levegőnek.Mikor kinyitottam a dobozt akkor kiugrott és elbújt azt hittem hogy sosem lesz bújos és mindig félénk maradt.Aztan megtaláltam csináltam neki alvó helyet és végig ott voltam és simogattam beszéltem hozzá megnyugtattam ez nagyon sokáig tartott de most már felnött macska magától jön oda bújik dorombol hizeleg.Csak bennem bizik meg mindenki mástól fél de nekem ez is elég.Szóval ne add fel csak türelem kell hozzá és tényleg akarni kell ennyi az egész.
2017. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismerek egy cicát, aki 10 éves koráig kerülte az embereket, de öregségére édes kis bújós öreg úr lett. :)
2017. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oh ez remek :) mert ha már egy-két óra alatt is eredményt értem el, hát mi ledz még egy élet alatt :))
2017. júl. 12. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én cicám is ilyen volt, de kiderült, hogy azért, mert férges volt, és rosszul érezte magát.


Most már hiperaktív és bújós is. De főleg hiperaktív. Egy éves ivartalanított, de semmit nem csillapodott. Viszont esténként ölben alvós, meg úgy alapvetően barátságos. Akárki jön hozzánk, rögtön szalad oda, szagolgat, hanyat dobja magát. :D Lehet nem teljesen egészséges a cica, és azért ilyen. De szerintem egy próbát megér.

2017. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!