Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédunkban születtek...

A szomszédunkban születtek kiscicák,5 darab. Nagyon féltem őket, nem tudom, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Szóval, tegnap vettem őket észre, mert a kerítés mellett, hátul át tudnak jönni hozzánk. Iszonyatosan édesek, olyan 3-4 hetesek lehetnek kb. Persze tudom, hogy ilyenkor az anyukájuk mellett van a helyük, meg szoptatja is őket, hála istennek, csak esténként átjönnek, és mintha úgy venném észre, hogy egyik-másik mindig picit messzebb merészkedne.. Aztán mindig visszamennek az anyukájukhoz, de nem értem, a gazdájuk szinte egyáltalán nem foglalkozik velük, úgy veszem észre... Én igyekeztem az útjukat eltorlaszolni, nehogy a mi kertünkből ki tudjanak menni az utcára.

Az a baj, ha átjönnek a mi kertünkbe, ott még néha kóbor kutyák is átszoktak mászkálni, mert hátul nincsen kerítésünk, meg nagyobb macskák is vannak a környéken és félek, hogy bántani fogják őket...:/

Nem tudom, mi a szándéka velük a gazdájának, vagy hogy éjszakára pl. miért nem engedik be őket, pedig van egy tök nagy garázsuk is..

Gondoltam, holnap megkérdezem, mert akkor esetleg én is segítenék később gazdit keresni nekik, ha már elválaszthatóak lesznek a mamijuktól.

Még az is megfordult a fejemben, hogy éjszakára behozom őket, de meg sajnos nem tarthatnám őket, nekem már van egy.

Előre is köszönöm, ha valaki ad tanácsot!


2017. jún. 1. 02:16
 1/4 MGéza ***** válasza:
Ezzel nincs mit csinálni. A macskák, meg úgy általában az állatkölykök, szeretik felfedezni a közvetlen környezetüket, amint tehetik. Ez persze veszélyeket is rejt magában, többek közt azt is amit te írsz. Normál körülmények közt egy alomnak talán a fele szokta megérni a felnőttkort.
2017. jún. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fognak túl messzire merészkedni, hogy ne találják meg az anyjukat. Ettől nem kell félned,megérzik az anya szagát,meg az anya is megtalálhatja őket
2017. jún. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismered a Jancsika és a képosztáskő népmesét ? Ha nem olvasd el. Abban szerepel egy bolond asszony, aki szeretné visszadugdosni a kiscsibéket, akik mindig kibújak a kotlós alól...
2017. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pont erre voltam egyébként kíváncsi, hogy hogy van ez ilyenkor, mennyire mennek el messze az anyukájuktól. Ez egy kicsit megnyugtatott. Remélem, nem lesz semmi baj. :/

2017. jún. 1. 07:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!