Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámit szeretnék. Ezek...

Sziámit szeretnék. Ezek szerintetek szépek? Őket néztem ki, az elsőt

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 19. 20:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mit kapok melléjük? Oltás, szobatiszta?
2017. márc. 19. 20:25
 2/14 anonim ***** válasza:
Gyönyörűek😍
2017. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tölünk kerdezed, hogy mit kapsz hozza?? Talan az eladot kerdezd, nem?
2017. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Ezek a cicák max. sziámi keverékek. Tenyésztőtől vásárolj, ne a jófogásról, származási lappal, szerződéssel, oltásokkal stb.
2017. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Keverék? Akkor nem igazi? Nekem igazi kell, ismerem a természetüket, haveromnak van, ezért szeretnék
2017. márc. 19. 20:50
 6/14 anonim ***** válasza:

Ők Thai macskák.

Ma már az eredeti sziámi formát Thainak hívják.

"Az idők folyamán szelektív tenyésztéssel új sziámi típust hoztak létre, amely még elegánsabb, hosszabb fej- és fülformájú , mint az eredeti sziámi macska."

Jó kis veszekedés volt a tenyésztők körében, hogy melyik maccs használhatja a sziámi megnevezést.

2017. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Haverodat kerdezd meg kitol vette.
2017. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elöbb hivtam, egy kedves pali vette fel, virgoncak egészségesek, doki látta öket, junior alusat kapnak. Oltást majd nekem kell, ezeket mondta.
2017. márc. 19. 21:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Hány hetesek a cicák?
2017. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél Jófogásról kiscicát! Ez egy szaporító.


"Elöbb hivtam, egy kedves pali vette fel, virgoncak egészségesek, doki látta öket, junior alusat kapnak. Oltást majd nekem kell, ezeket mondta."


NEM neked kell intézned az első oltásokat! Normális tenyésztőnél az első kombináltjukat 9 hetesen megkapják, majd 11 hetesen az ismétlő oltást, és 12-13 hetes kor előtt NEM adja oda a kiscicákat.


Törzskönyv nélkül eleve nem számítanak fajtatisztának a cicák. A törzskönyv nem csak azért kell, hogy legyen egy papírod mutogatni, vagy hogy kiállításra járhass vele. Nem. A törzskönyves macskánál legalább valamivel több esélyed van rá, hogy egy valóban egészséges, lekövethető felmenőktől származó, sziámi macskád lesz.


Egy tenyésztő, azon felül, hogy valóban fajtatiszta macskákat ad el, kivizsgáltatja őket a fajtaspecifikus genetikai betegségekre, és a fertőző betegségekre. (A szülőket és a kicsiket is!) Majd 12-13 hetesen oltva, chippel, megfelelő féregtelenítés után, szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel (vagy már ivartalanítva) és egészségügyi garanciával adja oda neked. Továbbá, ami fontos, hogy prémium minőségű száraztáppal eteti mind a szülőket és a kicsiket is (ezt neked is biztosítanod kell a macseknak).


Nem 10 és nem 20 ezer. 100 ezernél kezdődik a fajtatiszta cica ára. Ha ezt nem tudod megfizetni, keress fajtamentőknél vagy menhelyen. (Az is legalább annyira "fajtatiszta" lesz, mint a jófogásos.)


Az ilyen jófogásos szaporítótól vett macskának nincs garantálva a származása. A legkevesebb, hogy felnőtt korára csak hasonlítani fog legfeljebb egy sziámira. De emellett lehet, hogy több havi fizetésedet ott kényszerülsz hagyni az állatorvosnál, mert rengeteg probléma előjöhet a cicánál.

2017. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!