Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan, aki szokott...

Piriiiii kérdése:

Van itt olyan, aki szokott ideiglenesen befogadni macskát?

Figyelt kérdés
Volna 1-2 kérdésem. Elsősorban az, hogy milyen cicák ezek (miért kell őket befogadni, betegek, balesetük volt, vagy egyszerűen csak nincs hely számukra máshol?), mennyi ideig szokott egy-egy cica maradni, milyen ennek az egésznek a hangulata, nehéz-e megválni tőlük aztán? Meg amúgy mindenféle észrevétel érdekel. :) Köszi
2017. márc. 18. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Igen helyhiany miatt vagy mert fel kell epulnie egy betegsegbol es a menhely erre nem megfelelo!Van ahol megmondjak hogy mennyi ideig kellene ra vigyaznod de sztem te is eldontheted!
2017. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Ja es az elelmet es orvosi koltsegeket ok vallaljak! Bar ha en ideglenesen befogadnek valakit en atvallalnam ezeket! Van eleg kiadasuk a menhelyeknek! Ennyi jar nekik! Elso voltam amugy
2017. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert teli vannak a menhelyek, ezért jól jön nekik, hogy macskamániások jelentkeznek ideiglenes befogadónak, egy ilyen személy jelzi, hogy főleg milyen cicákhoz ért, pl félénkekhez, agresszivakhoz stb és olyanokat adnak ki neki. Ha megszereti őket a befogadó, örökbe is fogadhatja.
2017. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam ideiglenes. Kiraktak egy vemhes macskát az erdőben, egy menhely hirdette én meg megsajnáltam. A menhellyel szerződést kötöttünk, hogy a kiscicák 8-12 hetes korukig maradnak nálam, attól függ milyen állapotban lesznek, utána gazdikeresők és mehetnek világgá. Mama ceca tovább maradt, mert őt még ivartalanításra is elvittem később. A költségeket adományozók fizették, közvetlenül a menhelynek, ők meg adtak nekem kaját, almot, felszereléseket, stb. Rendszeresen el kellett vinnem dokihoz őket, ahhoz akivel szerződésben álltak.


Én szerencsés voltam, a cicáknak semmi bajuk nem volt, így nem kellett velük különösebben foglalkozni, tanítani kellett őket alomhasználatra (kb 2 nap volt), ne kaparjanak bútort, meg szeretgetni, hogy szokják az ember kezet, de ők felettébb barátságosak voltak, úgyhogy könnyű dolgom volt. Hirdettem őket mindenhol, és nyitottam nekik Facebook mappát, ami nyilvános volt, ott voltak róluk képek a kezdetektől. Hat cicám volt, ebből négynek az elválasztás után már volt szerződött gazdija, kettőnek meg kb egy héttel később, ők egy helyre kerültek. A mama cica még egy hónapig maradt, ivartalanítás, lábadozás miatt, utána egy ismerősöm elvitte az anyukájának terápiás macskaként. A hölgy egy éve gyászolta a férjét, és sehogy nem tudott ezen túllépni. Féltem, hogy a mama cica nem sokat fog ezen segíteni, de rögtön látszott, hogy megtalálták a közös hangot. Nem mondom, hogy a hölgy azóta teljesen boldog, de a mama cica sokat javított a helyzeten.


Persze szomorú voltam, hogy elviszik őket, de jó helyre ment az összes cica, és én már amúgy is tudtam az elején, hogy nem tartom meg őket. A saját macskám viszont nehezen viselte, úgyhogy több ilyen nem lesz. :)

2017. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a helyi állatvédők a cicáknak többnyire ideiglenes befogadót keresnek. A menhely tele van, ott főleg kutyák vannak, cica nagyon ritkán kerül be. Van ugyan a közelben másik (cicás) menhely, de oda csak oltva veszik be a cicákat (a többi érdekében), ez plusz költség az állatvédőknek, ezért csak azokat a cicákat viszik oda, akiknek nehéz, vagy teljesen reménytelen gyorsan gazdit találni helyben.

Az ideiglenes befogadás sokszor tényleg ideiglenes: csak műtét utáni lábadozás idejére kell elhelyezni őket. Itt ugyanis a nyugaton már bevett mintát követik, vagyis hogy a kóbor kolóniákat nem kell mindenáron befogni, mert a tapasztalat az, hogy ettől nem lesz kevesebb kóbor macska, a befogott kolónia helyét rövid időn belül új foglalja el. Ehelyett a (fél)vad macskakolóniák tagjait ivartalanítják és visszahelyezik őket az eredeti környezetbe, figyelemmel kísérik a sorsukat. Ezek általában tényleg vad cicák, nem igazán alkalmasak háziasításra, hiszen megszokták a szabad életet, félnek az embertől. Viszont így nincs túlszaporulat.

Az is egy tipikus ideiglenes befogadói helyzet, amikor gazdisodásig kell befogadni a cicát.

Gyakori az is, amikor az anyamacskát kell a kölykeivel elhelyezni, amíg szoptat és amíg a kicsinyeknek találnak gazdit.

Hozzánk így került egy anyacica az akkor pár hetes kölykeivel. Az eredeti gazdit kilakoltatták, az új lakóhelyére csak egy cicát vihetett magával. Az anyacicát szerette volna visszakapni, de végül lemondott róla, így miután a kicsik gazdisodtak (szerencsére mindegyiknek sikerült találni gazdit, ezt az állatvédők intézték, de én is segítettem a keresésben), az anyacica visszakerült hozzánk. Egyszer elvitték máshová, de ott nem maradt meg, mert bent tartották, ő pedig már megszokta a kinti-benti létet, nagyon rosszul érezte magát a 4 fal között bezárva, úgyhogy visszakerült hozzánk. A szoptatás után rögtön ivartalanítva lett természetesen.

Lassan két éve van nálunk, most már valószínűleg marad. Az alapellátását fedezem, de a saját cicáim mellett nem tudom minden költségét állni, így az állatvédők sokszor besegítenek azért (pl. a bolhátlanítását mindig állják, néha hoznak kaját is, ha adományként nagyobb mennyiséget kapnak). Tény, hogy "létszámon felül" van az idi cica, nem is könnyű eset, de nincs szívem elengedni, mert akkor menhelyre kerülne, azt meg nem szeretném.

2017. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!