Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami baj van a cicám lábával...

Valami baj van a cicám lábával fel van neki dagadva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre 2 napja,hogy a 2 éves kan cicám lába fel van dagadva és tegnap genny jött belőle ma este ugyan az a lába vérzett egy lyuk vagy harapás van rajta és olyan mintha a csontját látnám de szerintem nem az :( nagyon félek mitől lehet ez ?

2017. márc. 5. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. És nem jutott eszedbe dokihoz vinni? Hát vidd már el holnap!!!
2017. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De eszembe jutott csak nagyon szar helyen élünk :( nem egyszerű
2017. márc. 5. 21:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Délután beadtam neki egy fájdalom csillapítót valamenyire használt.Ha mondjuk egy másik kandúr macska megkarmolta a lábán akkor abból jöhet genny?
2017. márc. 5. 21:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Tályog, elfertőződött seb... Ha gennyes, akkor orvos kell. Értem, hogy vacak helyen élsz, mint az itt írogatók 97%-a, de felelős vagy érte, és nincs más megoldás.
2017. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
rá kell beszelnem a szuleim..
2017. márc. 5. 22:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ha egy felnőtt embert rá kell beszélni arra, hogy egy gennyes lábú macskát orvoshoz vigyenek, akkor oda nem kell macska. Tudom, hogy fel fogsz háborodni, de nehogy most előadd már, hogy a szüleid kupaktanácsot tartanak arról, hogy él vagy hal-e a macska, mert ha igen, az nagyon gáz.
2017. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tályog, valószínűleg. Állatorvos rendbe tudja tenni, és magától is helyrejöhet... vagy nem. Akkor elfertőződik, és a macskád megdöglik.

Nem fájdalomcsillapító kellene neki, hanem rendesen kitisztítani, fertőtleníteni, és antibiotikumot adni neki. :/

2017. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minek nektek macska, ha szartok rá?!
2017. márc. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Emberi gyógyszert nem adunk állatnak, hacsak nem állatorvos utasít rá, és a fájdalomcsillapítótól nem is fog meggyógyulni.

Én is vittem ilyennel orvoshoz a cicámat, ki kell belőle nyomni a gennyet és lefertőtleníteni, amit csak orvos tud megcsinálni.

Elég szomorú, hogy felnőtt embereket úgy kell rábeszélni, hogy orvoshoz vigyék a macskát... Ha nekik lenne átharapva a lábuk, akkor ők sem mennének orvoshoz, "majd rendbejön" alapon? Vagy az csak egy macska, kit érdekel? Neked nincs zsebpénzed, rokonod, ismerősöd, aki segíteni tudna, ha már a szüleid ilyen felelőtlenek?

Az állattartásba az állatorvos is beletartozik, nem tudom mikor fogják már fel az emberek. Ne hagyjátok szenvedni szerencsétlent! Egyúttal nem ártana ivartalaníttatni, nyilván nincs, azért verekszik.

2017. márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
délután remelem sikerul elvinni mibe vigyem ? dobozba? mert kocsival megyunk
2017. márc. 6. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!