Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ártunk többet azzal, ha...

Miért ártunk többet azzal, ha eteünk kóbor cicákat, mintha nem tennénk?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, nektek mi a véleményetek? El tudja "tatrani" magát egy macska,emberi beavatkozás nélkül? És ha etetjük bele avatkozunk a populáció szaporodásába, s igy már nem a létfenntartás köti le, hanem a szaporodás?

2016. dec. 27. 16:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Etetünk. "tartani"
2016. dec. 27. 16:10
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nyugodtan lehet etetni őket, viszont lehet hogy tiltja egy helyi rendelet, pl. galambokat sok helyen tilos etetni, lehet hogy ez más állatokra is ki van terjesztve.
2016. dec. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom. Akkor a csöveseknek se adjak takarót, hogy ne szaporodjanak, vagy mi alapján dönt bárki?
2016. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez marhaság
2016. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így is, úgy is szaporodnak.
2016. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Ha etetnek egy kóbormacska-kolóniát, akkor elkezd hatványozódni. Ez sajnos biológiai tény. A macskák nagyon gyorsan szaporodnak, hamar elérik az ivarérettséget és sokat szülnek. Ha a kaja mellé nincs meg a minimális orvosi ellátás sem, akkor néhány rövid hónap alatt az egész környék tele lesz macskával, bolhával és féregpetével. Szerencsére vannak állatvédő szervezetek, akik segítenek, és vállalják a kolóniák ivartalanítását és parazitamentesítését. Ha ez nem adott, akkor jobb inkább nem etetni őket. Inkább éhezzen egy nőstény, minthogy szüljön huszat egy év alatt, ami végül ugyanúgy éhezni fog, mert helye a világban továbbra sem lesz.
2016. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem nem teszel semmi rosszat azzal, ha enni adsz egy kóbor cicának. Viszont lehetséges, hogy odaszokik és valóban szaporodni fog, ami pedig akkor a nyakadon marad és gondolom néhány pár napos kiscicát nem raknál az utcára...


Javaslom a megfelelő alapítványhoz/állatvédő szervezethez való fordulást, mivel ők akár olyan gazdit is kereshetnek neki, aki ivartalanítja és rendesen gondozza.


Viszont ha csak mondjuk sétálsz az utcán, pont hazafelé a macskádnak vett kilós táppal és meglátsz egy soványka állatot (és ott pont nem szabálysértés etetni), akkor nem teszel semmi rosszat azzal, ha leszórsz neki 2 marék tápot, hogy egyen. Életet menthet. :)

2017. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!