Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap találtunk egy macskát...

Tegnap találtunk egy macskát nagyon le van fogyva, be akarjuk fogadni. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Adtunk neki párizsit és langyos tejet (most megyek mindjárt macskatápot venni), meg tettünk egy cipős doboz aljába régi ruhákat, fekhelynek. Mi kell még neki?

2016. nov. 18. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Szeretet gondoskodás. 😊 tökéletes az ellátás , de próbálj inkább konzerv eledelt adni neki azt jobban szeretik. Mellette minden finom maradnék megteszi .
2016. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Víz. Ha laktózérzékeny, mint a legtöbb macska, ha nem. A húsnak, tojásnak is jobban örülne, mint a tápnak, de persze az drágább. Bár nem tudom, milyen táp, ha kap nedveset is, egész jó dolga lesz e szempontból.

Benti macska vagy kinti is? Ha sokat van bent, kell alom is. Ez a minimum.

Aztán fürdetés, féreghajtás, orvosi vizsgálat, oltás, ivartalanítás...etc. ha nagyon alapos akarsz lenni. S persze egy vagyont rá lehet költeni, de a macskának az nem kell. Étel-ital, fekhely, meleg, több-kevesebb foglalkozás vele...

Ha bolhás, én mindenképpen megfürdetném, ki kell bírnia ezt a sokkot.

2016. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A párizsit és a tejet felejtsd el, egyikre sincs szüksége. Jó minőségű macskatáp (onnan tudod, hogy jó, hogy az összetevőknél a hús van a legnagyobb arányban, nem pedig a gabona) bőven elég neki.

Állatorvoshoz látogassatok el minél előbb, aki megvizsgálja, beoltja és. Ad féreghajtót is, amit egyébként 3 Havonta kell majd neki adnod.

2016. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon vékony, akkor féreghajtót mindenképp adnék neki, egy bolhairtós fürdetés, és az alapvető oltások is szükségesek. Ki tudja, szegény mit szedett össze az utcán.

Egy állatorvosi látogatás nem fog ártani, és (szerintem) nem annyira drága.

2016. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp ajánlatos bevinni először az állatorvoshoz, hogy nincs-e valami baja. Ha csak az elhanyagoltságtól soványka, akkor viheted is haza gond nélkül.


Fontos, hogy adj neki száraz és nedves macskaeledelt is, az enyém pl. a konzervet utálta, inkább az alutasakos, illetve alutálcás termékeket ette meg. De ez persze változó. Vegyél neki mindenképp olyan szárazeledelt, amiben vitaminok és ásványi anyagok is vannak, illetve szerintem ha a dokinál vagy kérj egy macska vitamint is, amitől majd megerősödhet. :)

2016. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is állatorvos, vizsgálat, féreghajtó, bolhairtó. Ha beteg, gyógyítás, ha nem, oltások.


Inni csak friss vizet kapjon.

Alomtál, macskaalom.

Jó minőségű (azaz magas hústartalmú, gabonamentes, vagy minimális gabonát tartalmazó - fő összetevő a hús legyen) száraztáp.

Enni kaphat ezenkívül még mindenféle husit nyersen, KIVÉVE disznó és vaddisznó - ezeket nem.

Havi egy-két tojássárgája nyersen. Néha túró, natúr joghurt mehet még.

2016. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tényleg vidd el dokihoz,bármilyen betegsége lehet így,hogy kóbor volt.

oltás,féreghajtás a minimum.én ivartalanítást is ajánlom,hogyha kicsit megerősödik.

de szerintem 1-2 hét és szépen ki fog kerekedni,gondolom mostanában nem talált minden nap kaját,ezért van így lefogyva.

jó minőségű macskatápot ajánlok. mellé kiegészítésképpen húsokat, tojássárgáját.

én a konzervet nem igazán ajánlom, ami tényleg jó minőségű, nem szemét,az olyan drága,hogy olcsóbban kijössz ha igazi húst adsz neki.

a konzervek nagy része amúgy 4%húst tartalmaz. az is ki tudja milyen.. leginkább víz az egész.nem ajánlom.

a palizer sem túl egészséges, én emberként sem fogyasztom,elég annyit mondanom,hogy dolgoztam húsüzemben.. nem akarod tudni mi van benne:)

a tejet amúgy szeretik a cicák, de nagy részük laktózérzékeny és megy a hasuk tőle. ha a tiédnek is,akkor ne adj neki.

ha nem megy tőle a hasa,akkor kaphat tejterméket. de mindenképp nézd meg a székletét,mert ha megy,még jobban ki fog száradni és lefogyni

2016. nov. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

felszerelésnek még játékok kellenek.

ha benti cica,akkor meg alomtálca,alom,alomlapát

2016. nov. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!