Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Örökölt" cica?

"Örökölt" cica?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem egy vályogházba albérletbe, és jár ide egy nagyon szép macska. Szerintem kandúr. Az előttem lakóé lehetett, mert állandóan itt vagy, visszajár. Nem volt még macskám,(kutyám volt) sorsára nem akarom hagyni, így olyan oldalak, jótanácsok felkeresésében szeretnék segítséget kérni, amik egy abszolút kezdőnek jól jönnek.
2016. okt. 19. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen oldalakat nem tudok ajánlani (biztosan vannak, csak nem ismerem őket), de tapasztalatom van.


Fontos lenne, hogy ha meg lehet fogni a cicát, akkor vidd el állatorvoshoz. Ott megvizsgálják, megállapítják kb. mennyi idős, kap féreghajtót, bolha-kullancs elleni szert. Ha szeretnéd, hogy sokáig éljen, érdemes neki oltásokat is beadatni a macskabetegségek és veszettség ellen. Ha viszed orvoshoz, ahhoz szerezz be egy zárt macskahordozó boxot.

Ezenfelül sok tennivaló nincs vele: etesd, itasd, szeresd, ha beteg vagy megsérülés, vidd orvoshoz.

Enni adhatsz száraztápot (olyat válassz, aminek magas a hústartalma, ez nagyon fontos), vagy adhatsz húst nyersen is (kivéve: disznó és vaddisznó - ezt csak jól átfőve!), kiegészítésként tojást, túrót is.

Negyedévente kapjon féreghajtót, illetve egész évben bolha-kullancs elleni védelmet, évente ismétlő oltásokat.

2016. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ami még lényeges: sok cica nem bírja a tejet, hasmenése lesz tőle, ezért jobb, ha tejet nem adsz neki, inni vizet kapjon.
2016. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A tejet tudtam, a többi hasznos lesz, köszönöm. Meg lehet fogni, tekereg is a lábaimnál, elviszem akkor dokihoz.
2016. okt. 19. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent alaposan leírt az első vàlaszoló, én még annyit tennék hozzà, hogy nézesd meg ivartalanított e? Ha nem akkor azt mindenképp meg kéne csinàltatni, ha kandur akkor is, mert rendkívűl büdi lessz amiket megjelölget és sexuális uton el kaphat halàlos betegségeket ami ellen még oltàs sincs pl a macska aids. Egyébként nagyon kedves tőled, hogy befogadod, gondjàt viseled!
2016. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, gondoltam rá, hogy ivartalanítani kellene. Macskáknál kb ez mennyibe szokott kerülni?
2016. okt. 19. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Àlltalàban a kandur5-6 ezer nöstény 10-12. Rendelőtől függ, de a legtöbb helyen lehet kérni részletfizetést.
2016. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon sokat segített mindenki!
2016. okt. 20. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!