Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan adhatnak pl: a "...

Hogyan adhatnak pl: a " jófogáson" perzsamacsakölyköket 20-ezerért? Mikor, ezek a macsekok jóval drágábbak a nem hirdetéses oldalakon?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 17:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó: pont ez a lényeg, hogy a tenyésztő NEM az állataiból él, általában 0-ra jön ki, nem nyerészkedik a kölykökön, nem az a célja, hogy minél többet adjon el és óriási marketinget nyomjon az állatokra, hanem hogy olyan almokat hozzon le, amik a két szülő legjobb tulajdonságait viszik tovább és ezáltal jobbá tegye a fajtát is (egészségügyi, képességek, szőrzet, akármi szempontjából). Mellékesen pedig gondoskodni akar róla, hogy ezek a kölykök jó helyre kerüljenek, elsősorban a az ő érdeküket nézi, nem pedig a potenciális vásárlóét.
2016. júl. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom azt, hogy néhány tenyésztő nem túlozza el minden téren, ezzel is egyet tudok érteni. Nekem is volt rá ilyennel tapasztalatom(azért nem feleltem neki meg, mert külföldön lakom, és ő nem akarja, hogy ennyit utaznia kelljen a cicának.....az nem zavarja, hogy ezerszer jobb életszínvonalt tudnék neki biztosítani, mint általában otthon, örülnek, ha kiköhögik az árat....na mind1)

Viszont nézzük azt a fajtát, ami után én érdeklődöm.

Egy ragdoll cicus, átlagban 40-65 ezer fotrintért mozog jófogáson. Ezeket a cicákat hozzád vágják 8 hetes korukban, voltak esetleg 1x2x féreghajtva, de valszeg az első kombinált oltásukat sem kapták meg.

Ezzel szemben tenyészetben 130-160 ezer, ugye egy valamire való tenyésztő nem azonos árért adja el a kicsiket, hanem a kicsit gyengébbek olcsóbbak(fajtajellemző szabályokra értem, tehát ne várjuk, hogy kiállítás győztes cicánk legyen). Mit kapunk e mellé:

Először is, a szülők nyomon követhető vérvonalúak, és tesztelve vannak a fertőző halálos, illetve a gyakori genetikai betegségekre. Ebből a laikus csak azt látja, hogy a tenyésztő szókirakózni akart, de elég gyenge benne, olvasva a sok rövidítést, és fogalma sincs, mi mit takar. Számomra speciel ez nagyon fontos. És menj el a dokidhoz, kérdezd meg mennyibe kerülnek ezek a tesztek, azt hiszem csak pislogni fogsz tudni az árukat halva. Illetve egészségügyi garanciát is vállalnak, tehát ha mégis jelentkezik valamily3n betegség a cicánknál, nyugodtan fordulhatunk hozzájuk, míg egy szaporító sztem csak kiröhögne.(tisztelet a kivételnek)

A kicsikkel folyamatosan foglalkozva van, nevelik, tanítják őket, már ismerik az almot, kaparófát, fürdetéshez, fésüléshez vannak szoktatva(nem mondom azt, hogy egy családias jellegű, kedves szaporítónál ez nincs meg, de sajnos sok helyen nem ez a jellemző)

Mivel a cica 12-14 hetes kora környékén talál gazdihoz, minimum 3 oltással(kombinált, és ismétlője, ill veszetség) és 4x féreghajtva lehet elhozni, illetve a cicánk kap egy cshipet is, így kb már 20 ezernél járunk.

Kapunk egy törzskönyvet, ami számomra nem jelent sokat, mert nem szoktam cicáimat versenyeztetni, erről sok gazdi valszeg lemondana.

A legtöbb helyen már ivartalanítva kapjuk a cicát(10-30 ezer forint, nemétől függően)

Ezenkívül a cicánk prémium kaját kap, és ebből mi is kapunk egy kis kiszerelésnyit kezdőcsomagként.( számomra ez is fontos, hogy a cica a meghatározó első 3 hónapjában nem whiskason nevelkedjen, hanem normálisan, egészségesen tudjon fejlődni.)

És akkor tartunk ott, hogy a tenyésztő ráköltött a mi cicánkra kb 50 ezret, aminek nagyrészét mi is kifizettük volna a boltban és a dokinál(oltások, ivartalanítás, kaja, esetleg chip és törzskönyvről tud egy hobbigazdi lemondani, bár nekem a befogadott kóbor cicám is chipes)

Így ott tartunk, hogy lényegében 20-30 ezerrel kell többet fizetni a tenyésztőnek, ezt meg betudhatjuk a minőségért, és a betegségmentességért.

Az a baj, hogy az emberek úgy egybe az árat látják, és el sem gondolkoznak, abba mi lehet benne, mert úgy gondolják, maga a cica minden nélkül ennyi. Pedig nem.

Az meg szerintem oly mind1, hogy elhozom a cicát relatív olcsón, és akkor én költöm rá az etetési, meg orvosi költségeket, vagy előre összespórolok rá, és akkor ezekkel már nincs dolgom.

Így végszóként annyit tennék hozzá, hogy most egy normális tenyészetről beszélek. Természetesen köztük is van nagyon gyatra, vagy aki horroráron dolgozik, és semmivel nem garantál jobb minőséget, így nagson m3g kell néznünk, honnan is vesszük.

2016. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen perzsa nem biztos, hogy perzsa. Ha az, akkor lehet, hogy vérfertőzésből származik.

Ha a tenyésztő ad mindenre, amire kell, nem adhatja 100 ezer alatt a fajtatiszta cicát, csak ha bevállalja a nagy buktát.

Nekem két különböző fajtájú cicám volt, mindkét tenyésztő már a telefonban megmondta az árat. Úgy voltak vele, hogy ha ez valakit elriaszt, akkor ne is rabolják egymás idejét.

2016. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, hülyeséget írtam: nem volt, hanem van két, gyönyörű cicám. A múlt idő csak a vásárlásra vonatkozik. :) Az egyiket 3 éve, a másikat a közelmúltban vásároltam.

Ja, és az ellen is tiltakoznék, hogy a cica termék vagy szolgáltatás. Nem az.

2016. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ja, és az ellen is tiltakoznék, hogy a cica termék vagy szolgáltatás. Nem az."


Gazdasági értelemben az.


De magyarázzátok már el nekem, hogy akkor hogy lehet, hogy a labradorunk is 20 ezer forint körül volt és minden oltást megkapott mielőtt vettük? Tanácsokkal is elláttak a gondozásával kapcsolatban, abszolút nem tudom elképzelni, hogy a pedigrén kívül mi lett volna a plusz, ha 10x ennyiért vesszük tenyésztőtől.

2016. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A labrador viszonylag elterjedt fajta. Egy jó genetikai állománnyal rendelkező, jó vérvonalú labrador tenyészkan sokkal olcsóbb, mint mondjuk egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező fajtatiszta macska. A tenyésztő eleve vagyonokat fizet a tenyészállatokért. (A kedvencnek szánt állatok árának sokszorosát.)


Az állatokhoz szerintem nem szabadna gazdasági szemszögből közelíteni. Az igazi tenyésztők mind jó értelemben vett őrültek, akiket az motivál, hogy minél szebb, egészségesebb, a fajtajellegnek megfelelő habitusú, jó tulajdonságokkal rendelkező állatokkal gyarapítsák az általuk imádott fajtát. Nem nyernek rajta.

2016. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!