Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hoz haza a macska...

Miért hoz haza a macska tetemeket?

Figyelt kérdés

Tobb magyarazatot hallottam erre, van, aki szerint ajandek, vagy hogy megmutatja "dicseretert", milyen ugyes volt, es van, aki azt mondja, hogy bena vadasznak tart, ezert bemutatja, mint a kolykeinek tenne. Melyik az igaz? Esetleg van egy negyedik magyarazat?

Az ekezetekert elnezest, lusta vagyok.


2016. júl. 3. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szokta ezt csinálni még régen, mikor volt cicám. Szerintem a dicséret miatt, nekem állatorvos, meg cicatartó ismerőseim is ezt mondták. Megmutatja, milyen ügyesen vadászott
2016. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
ajandeknakszanjaneeked
2016. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Az utóbbi. Mi borzasztó vadászok vagyunk a szemükbe. Leggyakrabban ivartalanított állatoknál szokás ez (főleg nőstényeknél, de kandúroknál is) akik nem tudnak saját családot nemzeni, így 2 lábú családtagjaikról gondosnak. Még ha gusztustalan is, de nem szabad érte megbüntetni a cicát. Meg kell dícsérni, hiszen csak törődik velünk. Persze a macskák nem hülyék, és gyorsan rájönnek, hogy ezért plusz szeretet vagy kaja jár, pláne megérik nekik. De ezért hoznak gyakran élő zsákmányt, hogy megtanulhassunk mi is vadászni :D
2016. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Olvastam én is erről a teóriáról miszerint nekünk hozza, hát,ez nem minden esetben igaz. Az én kandúrom sajnos nagyon jó madarász, gyakran zsákmányol madarat, nem eszi meg, nem játszik vele, de nem is adja oda sőt elvenni sem lehet tőle csak ha már szétcincálta és ráunt. Gondolhatjátok mennyire örülök az udvarban napokig repkedő madártollaknak, még összesöpörni sem nagyon lehet. Sajnálom a madarakat, a macskát is féltem a fertőzésektől de nem tudok tenni ellene. Tettem már csengőt is a nyakába de attól meg szinte megőrült, így sajnos nincs mit tenni. Macskalélek ide, vagy oda én bizony nem dicsérem meg, sőt minden esetben megszidom, persze ez is teljesen reménytelen próbálkozás részemről. Az tuti, hogy az enyém nem nekem hozza és nem is dicsekedni akar vele.:D Valószínűleg ez egy ösztönös reakció, más-más céllal. A vadászösztön érthető dolog de az, hogy mit csinál utána az áldozatával az már esetfüggő.
2016. júl. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Az enyem vagy nez ram, aztan elviszi a kinti taljakaba megenni (kinti-benti cica, mindket helyen van talkaja) megeszi, vagy otthagyja nekem, es miutan kidobtam, perceken at mergesen nez. Meg nem simogatom erte, de nem undorodom a dogoktol, es foleg egereket fog, azokat meg hadd pusztitsa :)

Az ekezetert meg mindig bocsi, meg mindig lusta vagyok.

2016. aug. 4. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!