Házi koszt / Barf / Táp?
Melyiket tartjátok a legmegfelelőbbnek ? Melyikkel etettek ?
Jöhetnek személyes tapasztalatok, történetek, ellene-mellette érvek.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Táp!
Száraztáp mindig előttük, konzerv/alust reggel és este kapnak!
A Barf egy jó dolog, de nem 6 cicánál akiből 2 abszolút nem eszi a nyers húst... na meg a Barf maceráns, meg venni kell hozzá kiegészítőket/porokat amiket hozzá kell keverni, meg legyen hely hol tárolni...
Házi koszt sosem adtam, én azt vallom van a cicáknak való eledel egyék azt...
BARF
Saját tapasztalataim:
- Első kutyám "házikoszton" élt, értsd: főztünk neki saját kaját és néha kapott nem túl fűszeres/zsíros maradékot. A kutya 14,5 éves koráig élt, 12 éves koráig egyszer volt nagyobb baja, gennyes méhgyulladás, ami fedeztetés közben összeszedett fertőzéstől volt (mielőtt valaki nekem esne, a kutyának megvoltak a megfelelő minősítései és tenyésztő szuper kanjához vittük fedeztetni).
- Második kutyám tápon élt, amit az állatorvosunk ajánlott, próbáltunk mást is, de attól, amit a doki mondott, jobban nézett ki és energikusabb volt. 6 éves korától mozgásszervi problémái voltak, végül 7 évesen kijött rajta a degeneratív myelopátia (sorvadásos gerincbetegség), élt 9,5 évet, utolsó 8 hónapját kutya kerekeskocsiban.
- Harmadik kutyám táposként indult, azt kapta, amit a tenyésztője ajánlott, nem nagytestű fajta, de 5 hónaposan mégis panostitise lett, majd 1,5 évesen a collie-orr nevű bőrbetegség jött ki rajta, ekkor váltottunk BARFra (előtte csak alkalmanként kapott egy-egy nyers tojást vagy csirkefarhátat). Most már több mint egy éve Barfos, az orra sokkal szebb, mint tavaly ilyenkor, és mindezt gyógyszer nélkül.
- Negyedik kutyát eleve már kölyökként átállítottuk Barfra, ő most egy éves múlt.
- Macska: eredetileg tápos macska volt, de egy csomó táptól hasmenése volt, csak egy-két fajtát tudott megenni (és nem a jobbak közül). Volt szájbűze, és folyton hullott a szőre, nem kicsit. Kb. 4 évesen (befogadott cica, ezért csak kb.) majdnem ráment a fogkő alatti eltályogosodott fogakra, mert enni sem tudott, és a tályogot a doki is csak fogkőleszedéskor fedezte fel, ki is kellett szednie jó pár fogát. Itt átálltunk nála is nyerskosztra. Most már 7 éves, alig van fogköve, szép az ínye, nincs szájszaga, a bundája fényes és tömör, és nem hullik, csak amikor vedlésidőben van.
Érvek még a táp ellen: nem tudom pontosan, hogy mi van benne. Van egy összetevőlista, igen, de sokszor ennek ellenére sem lehet tudni, hogy mit is tartalmaz pontosan, még a jobb tápoknál sem. Pl. a napokban olvastam egy TotW táp összetételét: "Bölény, szarvashús, bárány, csirke, tojástermék, édesburgonya, borsó, burgonya, kukoricaolaj, sült bölényhús, sült szarvashús, természetazonos íz, paradicsom, tengeri hal, kolinklorid, szárított cikóriagyökér, áfonya, jukka schidigerakivonat, Casei kultúra, Lactobacillus acidophilus, E-vitamin, protein, rézprotein, vasszulfát, cinkszulfát, rézszulfát, káliumjodid, thiamine-mononitrate (vitamin B1), mangán protein, aszkorbinsav, vitamin kiegészítés, biotin, kálcium pantothenat, Mangán szulfát, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, riboflavin (vitamin B2), vitamin D supplement, folsav"
Mit takar a "bölény"? Miért van benne külön felsorolva "sült bölényhús"? Ugyanezt kérdezném "szarvashús" vs. "Sült szarvashús" vonatkozásában? Mi az, hogy "tojástermék"? Mi a "természetazonos íz" és minek bele?
Ha magam állítom össze az eledelüket, akkor pontosan tudom, hogy mi van benne, és ha netalán félek, hogy nem kapnak meg minden szükségeset csak Barf összetevőkből, akkor még mindig adhatok vitaminkiegészítést például.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!