Mit tehetnék az ellen, hogy a cicánk minden utazás alkalmával összekakilja a szállítóját?
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. :)
Van egy kicsit több mint két éves ivartalanított lánycicánk. Eleinte annyira odáig volt a saját kis szállító dobozáért, hogy még itthon is abban aludt. Nem kapott szívbajt az állatorvostól sem, bátor volt, barátságos, kíváncsi, az utazást is nagyon jól viselte. Rendszeresen visszük le a balatoni nyaralónkba, ha épp odaköltözik a család, és egyszerűen imádja! :D
Igen ám, de szegényke egy-két hónapja nagyon meg lett "kínozva" az állatorvosnál, nagyon nem viselte jól a vizsgálatokat, hazafele össze is kakilta a szállítóját. Ezt annyira nem sikerült kihevernie, hogy azóta akárhová is visszük, ez történik. Az is csoda, ha sikerül beleimádkozni a dobozkájába, de ahogy belekerült és útnak indulunk, hangosan elkezd nyávogni, és egy kis idő múlva jön is a kaki, pisi, minden. Nem egyszer kellett már leállni az autópálya szélén macskát pucolni emiatt, és sajnos nem mindig állt rendelkezésünkre annyi hely, idő és eszköz hogy ez rendesen sikerüljön, és se nem neki, se nem nekünk nem kellemes, ha az út hátralévő részén szegénynek a kaki- és pisiszagban kell utaznia. :(
Nem szokott az utazás napján enni, vigyázunk rá, senki se bántja, még is egy életre meggyűlölte, ha visszük bárhová is. Nem tudtok valami tippet adni, mit tehetnék még ez ellen, esetleg mivel tehetnénk könnyebbé a helyzetet?
Enyém 15 évig csinálta ezt. Először betojt, aztán folyt a nyála végig olyan rosszul volt.
Nem tudtam vele sokmindent csinálni, ha csak orvoshoz mentünk, betekertem a takarójába, (cicahámot tettem rá a biztonság kedvéért 10 évig, 5-ig már azt sem) és kézben vittem.
Akkor nem tojt be, nem volt rosszul.
Hosszú utaknál az elsőő 15 percben tisztába kellett tenni, aztán kapott egy b6 vitamint és próbáltam nyugtatni, hol így sikerrel, hogy sikertelenül.
Szegényke. :( Nagyon félhet. Esetleg állatorvossal meg kellene beszélni, hogy ilyenkor utazás előtt nem kaphat-e valamilyen enyhe nyugtatót.
Vagy ha amúgy nyugodt cica, akkor - ha nem te vezetsz -, megpróbálhatnád az öledbe venni, simogatni út közben. Hátha így nem rettegne annyira.
Én lecserélném a dobozt, amit út közben az ölemben tartanék, hogy lásson. Ezen kívül általában lehet tudni, hogy milyen napszakban szarik a macska, mármint ha figyeled, és igyekeznék nem sokkal azután elindulni vele, mikor már túl van rajta. Bepisilés esetére pedig gyógyászati segédeszközboltban kell venni betegalátétet, kb. 60 forint a 60x40-es méret, ami fél liter folyadékot felszív és ezt tenném alá. Ez még normál esetben is jó a dobozba, mikor macskát szállít az ember, mert üresen a doboz tocsog, a törölköző nem az igazi, de a betegalátét tényleg szépen felszívja és magában tartja és még olcsó is. (úgy néz ki kb. mint a kutyapelenka, csak fele annyiba kerül és kétszer annyi folyadékot szív fel!)
A kézben utazást nem javasolnám, mivel lehet, hogy nem csak a doboz miatt pánikol, hanem úgy általában az utazás, autó stb. miatt, hogy mi lesz, így kezedből el is szabadulhat, ami balesetveszélyes az autóban, meg még fájdalmas is lehet, ha összemar.
Én macskám pl. ha orvosnál járunk utána hetekig ahányszor készülök valahova elbújik nehogy őt is vigyem. Még dobozba se kell tenni, ha gyanítja, hogy valahova vinni akarom esetleg akkor már kétségbeesik és bújkálni kezd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!